Złoty i obligacje wrażliwe

Rynki FX i FI otworzyły się na poziomach zamknięcia. Inwestorzy w bieżącym tygodniu zainteresowani będą głównie wydarzeniami na rynkach bazowych oraz komentarzami ze strony członków Rady Polityki Pieniężnej.

Rynki FX i FI otworzyły się na poziomach zamknięcia. Inwestorzy w bieżącym tygodniu zainteresowani będą głównie wydarzeniami na rynkach bazowych oraz komentarzami ze strony członków Rady Polityki Pieniężnej.

"Rynek otwiera się na poziomach zamknięcia - 4,07/EUR; złoty pozostaje mocny. Jednak aby kontynuować trend wzrostowy musielibyśmy zejść poniżej 4,05 - a na to się nie zapowiada. Wydaje się, że wyczerpaliśmy potencjał wzrostowy" - powiedział PAP Paweł Gajewski z Banku Millennium.

Jego zdaniem złoty umocnił się ostatnio, ponieważ Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na obniżenie stóp procentowych na październikowym posiedzeniu.

"Jednak obniżka na posiedzeniu w listopadzie jest bardzo prawdopodobna" - powiedział.

Analitycy Raiffeisen Bank uważają, że wobec braku istotnych publikacji danych uwaga inwestorów może skupić się na początku tygodnia na doniesieniach ze strefy euro, w związku z poniedziałkowym spotkaniem Eurogrupy.

Reklama

"Głównymi tematami na najbliższe dni pozostaje to, czy Hiszpania zwróci się o pomoc finansową, kształt nowego nadzoru bankowego w strefie euro oraz dalsza pomoc dla Grecji. W tej ostatniej kwestii ponownie przedłużają się negocjacje z Troiką, która ma zadecydować o tym, czy Grecja spełnia warunki do udzielenia kolejnej transzy pomocy. Z ostatnich doniesień wynika, że wbrew wcześniejszym oczekiwaniom rozmowy nie zakończą się przed dzisiejszym spotkaniem Eurogrupy, co może być jednym z czynników (obok technicznej korekty) decydującym o słabszym apetycie inwestorów na ryzyko w początku tygodnia" - napisano w komentarzu.

RENTOWNOŚCI NADAL SPADAJĄ

"Rynek otwiera się stabilnie, na poziomach zamknięcia, na razie nie ma większego przesunięcia. Pozostaniemy pod wpływem nastrojów na rynkach bazowych oraz komentarzy ze strony członków Rady Polityki Pieniężnej" - powiedział PAP Bartłomiej Wit z ING.

W poniedziałek rano Elżbieta Chojna-Duch powiedziała, że na koniec 2013 roku główna stopa proc. NBP powinna być niższa o 100 pb.

Adam Glapiński z Rady Polityki Pieniężnej w rozmowie z PAP nie wykluczył poparcia wniosku o obniżkę stóp procentowych w listopadzie, jeśli najnowsza projekcja NBP potwierdzi oczekiwania związane ze znaczącym spowolnieniem tempa wzrostu gospodarczego i brakiem zagrożeń związanych z osiągnięciem przez inflację celu NBP w przyszłym roku.

poniedz. piątek piątek

9.25 16.05 9.10

EUR/PLN 4,0715 4,0740 4,0885

USD/PLN 3,1400 3,1188 3,1457

EUR/USD 1,2966 1,3057 1,2994

OK0714 4,00 4,01 4,05

PS0417 4,18 4,18 4,23

DS1021 4,67 4,68 4,73

PAP
Dowiedz się więcej na temat: wrazliwa | Rady Polityki Pieniężnej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »