Komentarz do krajowego rynku walutowego

O godzinie 12:30 Rada obniżyła wszystkie podstawowe stopy procentowe o jeden procent, a rynek od razu zareagował obniżając cenę dolara do złotego z 4,13 do 4,11.

O godzinie 12:30 Rada obniżyła wszystkie podstawowe stopy procentowe o jeden procent, a rynek od razu zareagował obniżając cenę dolara do złotego z 4,13 do 4,11.

Złotówka z rana traciła na wartości, głównie za sprawą drożejącego dolara na międzynarodowym rynku walutowym. Ten trend może utrzymać się do końca dnia, jeśli euro dalej będzie traciło na wartości na rzecz waluty amerykańskiej. Najważniejszym jednak wydarzeniem w dniu dzisiejszym, które na dłużej może zaważyć na pozycji naszej waluty na rynku krajowym jest oczekiwana z dużą uwagą decyzja Rady Polityki Pieniężnej na temat poziomu stóp procentowych. O godzinie 12:30 Rada obniżyła wszystkie podstawowe stopy procentowe o jeden procent, a rynek od razu zareagował obniżając cenę dolara do złotego z 4,13 do 4,11. Jest to reakcja, której można było się spodziewać, ponieważ realne stopy procentowe nadal pozostają najwyższe w Europie, co nie skłoni inwestorów do zamiany złotych na dolary. Tym samym osłabienie złotego, na czym tak bardzo zależało RPP nie zostanie osiągnięte. Nasuwa się pytanie dlaczego Radzie brakuje konsekwencji w jej działaniu. Jeżeli RPP nie zaakcentuje swoich obaw co do zbyt silnej złotówki, to nasza waluta powinna nadal pozostać silna, zarówno do dolara, jak i do euro. Na fixingu USD/PLN kosztował 4,1171, a EUR/PLN 3,6664. Wczoraj było odpowiednio 4,1081 i 3,6773.

Reklama





Prognoza

W związku z decyzją RPP złoty powinien ulegać dalszemu wzmocnieniu.



Strategia

Sprzedawać po 4,1000

Stop loss 4,1100

Target 4,0500

WGI Dom Maklerski SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »