Kredyt technologiczny dla MŚP z dotacją do 70 proc. w Banku Pekao S.A: 578 mln złotych dla polskich firm

Przedsiębiorcy z sektora MŚP od 23 marca będą mogli wnioskować w Banku Pekao S.A. o kredyt technologiczny FENG. Dotacja z UE na inwestycję może wynieść nawet do 70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Bank Pekao S.A. zapewnia bezpłatne konsultacje oraz profesjonalne usługi doradztwa unijnego – we współpracy z uznanymi firmami konsultingowymi.

Prezentacja partnera

Kredyt technologiczny z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki jest formą wsparcia dla firm w zakresie rozwoju technologicznego. Ubiegać mogą się o niego wszystkie przedsiębiorstwa, które wdrażają innowacyjne technologie, a następnie z ich pomocą produkują nowe bądź znacząco ulepszone produkty. - W Banku Pekao najważniejsi są klienci, dlatego chcemy im pomóc i przeprowadzić ich przez proces wnioskowania możliwie sprawnie. W tym celu uruchomiliśmy bezpłatne konsultacje dla przedsiębiorców, oferujemy także profesjonalne usługi w zakresie opracowania dokumentacji aplikacyjnej we współpracy z firmami doradczymi - mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

Reklama

Szansa na ulepszenie procesów produkcyjnych niskim kosztem

O kredyt technologiczny FENG z dotacją do 70 proc. przedsiębiorcy mogą wnioskować w Banku Pekao S.A. od 23 marca. To atrakcyjna forma wsparcia dla firm z sektora MŚP, zwłaszcza tych, które chcą rozwijać swoją działalność, bazując na szeroko rozumianych innowacjach oraz działaniach badawczo-rozwojowych.

Firmy z sektora MŚP mogą wnioskować o dofinansowanie na zakup maszyn i urządzeń oraz budowę budynków i budowli, o ile jednak realizowany projekt będzie opierał się na wdrożeniu nowej technologii. Może być ona opracowana samodzielnie, we współpracy z jednostką naukowo-badawczą lub w oparciu o technologię nabytą. Efektem udzielonego kredytu powinno być wytwarzanie przez przedsiębiorstwo zupełnie nowych bądź wyraźnie ulepszonych produktów lub usług.

Kredyt spłacany dotacją unijną

Warto dodać, że zaciągnięty przez przedsiębiorstwa z sektora MŚP kredyt technologiczny jest w znacznej części spłacany dotacją unijną. To nawet do 70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wszystko zależy jednak od miejsca realizacji projektu i wielkości firmy - zgodnie z Mapą Pomocy Regionalnej na lata 2021-2027.

Należy mieć świadomość, iż przedsiębiorstwa podlegają ocenie zdolności kredytowej. Odbywa się to na samym początku ubiegania się o premię technologiczną. Z kolei otrzymana od banku promesa pozostaje ważna przez dziewięć miesięcy.

Bezpłatne wsparcie w procesie aplikowania o dofinansowanie

Zainteresowani kredytem technologicznym przedsiębiorcy mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji Banku Pekao S.A. Oferuje on wsparcie w procesie aplikowania o dofinansowanie. Dotyczy to zarówno dotychczasowych klientów banku, jak i przedsiębiorców planujących inwestycje oparte o finansowanie preferencyjne.

Bank Pekao S.A. współpracuje w tym zakresie z renomowanymi firmami konsultingowymi. Przygotowanie wniosku aplikacyjnego odbywa się więc na podstawie umowy trójstronnej klient-bank-firma doradcza. Wszystkie informacje przekazane przez klienta będą objęte tajemnicą bankową.

Nabór wniosków rozpoczyna się 23 marca 2023 r. i potrwa do 31 maja 2023 r.

 

Prezentacja partnera

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »