Zrób kolejny krok w swojej karierze - wyjedź za granicę

Niedziela, 11 września 2016 (05:56)

Nie tylko uczniowie i studenci mogą kształcić się za granicą. Z zagranicznych wyjazdów edukacyjnych korzystają również absolwenci rozpoczynający pracę, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /© Bauer
Zdjęcie ilustracyjne
/© Bauer

Odsetek osób kształcących się poza Polską rośnie z roku na rok. - Zagraniczny system edukacyjny bardzo różni się od polskiego. Osoby uczące się za granicą zdobywają inne kompetencje. Kształtują poczucie pewności siebie i budują przekonanie, że są w stanie poradzić sobie w bardzo różnych trudnych sytuacjach - mówi serwisowi infoWire.pl Anna Dyl, członek zarządu Fundacji Rozwoju Talentów.

Dodatkowym atutem zagranicznego wyjazdu edukacyjnego jest praktyczna nauka języka obcego, często na poziomie biznesowym. Jest to także szansa na zdobycie kontaktów, mogących mieć ogromny wpływ na naszą karierę.

Reklama

- Osoby, które wyjechały, bardzo często decydują się na podjęcie zatrudnienia w obcym kraju. Ci, którzy powracają, tworzą natomiast z osobami kształcącymi się w Polsce miks przynoszący doskonałe rezultaty w pracy - uważa ekspertka.

Zrób kolejny krok w swojej karierze – wyjedź za granicę /infoWire.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

POLECANE zwiń