Prace, które można wykonywać w raju

Sobota, 7 marca 2009 (06:00)

Pensja w tych miejscach być może nie jest najwyższa, ale za to ta okolica! Oto najlepsza praca marzeń - "opiekun" wysp Wielkiej Rafy Koralowej w Australii. Obowiązki (jeśli w ogóle można je tak nazwać) to między innymi poznawanie wysp przez sześć miesięcy i ogłaszanie swoich spostrzeżeń w cotygodniowym blogu, foto pamiętniku, a także poprzez filmy wideo i wywiady.

Zdjęcie

Największym minusem jest niska pensja na początku, ale nie powinniśmy od razu narzekać /AFP
Największym minusem jest niska pensja na początku, ale nie powinniśmy od razu narzekać
/AFP
Ostateczny termin zgłoszeń minął 22 lutego. Do tej pory wpłynęło 19 tysięcy aplikacji. Ale nie musimy się martwić. Ofert pracy w raju jest o wiele więcej. Niezależnie od tego, czy jesteś hydraulikiem, pielęgniarką, instruktorem tańca lub szefem kuchni, możesz znaleźć sposób na spędzenia życia, np. na Karaibach. Jedyny minus? Nie obędzie się bez pracy.

Galeria: Prace, które można wykonywać w raju

Reklama

Galeria: Prace, za które można zarobić ponad 100 tysięcy dolarów nie mając studiów

Galeria: Prace, które można wykonywać w raju

Galeria: Siedem najlepszych miejsc na ucieczkę

Galeria: Najlepsze sposoby na piesze podróże

Ale dlaczego nie? Wiele ofert pracy, które można znaleźć blisko domu, takich jak podwykonawca czy menadżer restauracji są dostępne również w niektórych z najbardziej wyrafinowanych kurortów na świecie.

Na początek dobrym miejscem, aby je znaleźć jest Unique Vacations, prywatna firma i operator popularnej franszyzy Beaches and Sandals. Jej konkurencja, Club Med, posiada podobne oferty.

Obie te organizacje posiadają portfolia obiektów na całym świecie. Hydraulik w Meksyku? Szef kuchni na Dominikanie?

Zawsze można też liczyć na awans

Największym minusem jest niska pensja na początku, ale nie powinniśmy od razu narzekać. W lokalizacjach dostępnych w Club Med, w związku z niewielką pensją, firmy oferują pełne zakwaterowanie, opiekę medyczną i dentystyczną, transport do kurortu i z powrotem oraz pełen dostęp do wszelkich udogodnień w obiekcie. A zawsze można też liczyć na awans.

Stanowisko pielęgniarskie jest jednym z najlepiej opłacanych na początku pracy - pensja wynosi około 1500 dolarów miesięcznie. Potrzeba jednak mieć sporo doświadczenia, żeby w ogóle zostać wziętym pod uwagę. Pracodawcy wymagają dyplomu pielęgniarstwa i co najmniej roku przepracowanego w izbie przyjęć lub na oddziale pediatrii. Pacjentami byliby zarówno goście, jak i pracownicy kurortu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:firma | awans | galeria
POLECANE zwiń