Nowy rok, nowa praca? Zacznij od kursu IT

Poniedziałek, 8 stycznia (06:00)

Jak energicznie wejść w nowy rok i rozpocząć życie pełne pasji, a przy okazji zacząć zarabiać więcej? Wbrew powszechnym opiniom brak wykształcenia technicznego nie jest przeszkodą, by zostać programistą, więc branża IT dla osób ambitnych i zdeterminowanych stoi wręcz otworem.

Zdjęcie

Nowy rok, nowa praca? Zacznij od kursu IT /© Glowimages
Nowy rok, nowa praca? Zacznij od kursu IT
/© Glowimages

Pogłębiające się braki w zespołach programistycznych wynikające z szybkiego tempa rozwoju nowych technologii to ogromna szansa rozwoju dla wielu osób, niezwiązanych nawet do tej pory z sektorem IT. Z pomocą przychodzą akademie programowania uczące kodowania od podstaw.

Sytuacja na polskim rynku pracy sprawia, że w branży IT jest dużo więcej stanowisk niż specjalistów, którzy mogliby je zająć. Dlatego zamiast "polować" na pracowników posiadających wszystkie niezbędne kompetencje techniczne, firmy powinny skupić się na pozyskiwaniu ambitnych kandydatów,... czytaj więcej

IT to szczególna branża, w której deficyt pracowniczy cały czas jest ogromny, mimo wielu nowych pracowników podejmujących pracę i licznego grona chętnych do rozpoczęcia przygody z programowaniem. O to, by przebranżowienie odbyło się jak najpłynniej i niosło za sobą kompleksowe przygotowanie do nowego zawodu, dbają m.in. akademie programowania. Rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne, bo oprócz nastawienia na praktyczną pracę, akademia oferuje też wsparcie w zdobyciu zatrudnienia.

Reklama

Do odważnych świat (IT) należy!

Komfortowe warunki pracy, liczne benefity i wysoka pensja jawią się być pracowniczym rajem. Jest też druga strona medalu - praca developera to ciągła nauka i rozwój, podążanie za zmieniającymi się trendami i wymaganiami rynku. Osoby ambitne, myślące analitycznie i lubiące wyzwania na pewno znajdą w branży IT miejsce dla siebie. Na początku warto uzbroić się w cierpliwość i postawić na zdobywanie cennego doświadczenia, ponieważ pierwsza praca jako programista to najczęściej przedsionek do bardziej intratnych zarobków.

Kurs programowania od podstaw -  co dalej?

Teraz, by móc się przebranżowić, nie ma konieczności rezygnacji ze studiów lub pracy. W akademii SDA kursy odbywają się wieczorowo lub w weekendy. Po kilku miesiącach intensywnej nauki z trenerami pracującymi na co dzień jako programiści, aż 81 proc. absolwentów otrzymuje pierwszą pracę w IT w ciągu trzech miesięcy od zakończenia nauki. Takie statystyki to efekt determinacji i ciężkiej pracy po stronie kursantów i programu wspierającego zdobycie pierwszej pracy po stronie akademii.

Opieka i wsparcie przede wszystkim

Uczestnicy szkoleń są otoczeni opieką trenera oraz mentorów, którzy chętnie udzielają pomocy w kwestiach technicznych, czy też tych związanych z przygotowaniem do rekrutacji. Po zakończeniu nauki młody programista bierze udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistę HR, przygotowuje swoje CV, ma szansę skorzystania z symulacji rozmowy rekrutacyjnej, a jego aplikacja zostaje dostarczona do firm partnerskich. SDA przygotowuje swoich adeptów wszechstronnie, skupiając się zarówno na uczeniu technologii, ale także rozwijaniu kompetencji miękkich.

Specjalista na życzenie

Sytuacja na rynku spowodowała, że zawód programisty cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Mimo to firmy nadal mają problem ze znalezieniem wartościowych pracowników. Software Development Academy pomaga nie tylko swoim absolwentom znaleźć pracę, ale łączy ich z firmami partnerskimi, jak chociażby Nordea Bank, które takowych programistów juniorów potrzebują. Opisany model współpracy to korzyść dla wszystkich stron.

Ile zarabia programista? /newsrm.tv

Opr. KM

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:IT | praca | Polska
POLECANE zwiń