Bez konta w mediach społecznościowych już nie będziesz mógł składać podania o pracę?

Piątek, 2 grudnia 2016 (06:00)

Bazy danych o kandydatach do pracy aktualizowane za pośrednictwem ich profilów społecznościowych, składanie aplikacji ograniczające się do jednego kliknięcia, nowe CV, wysyłane nie na początku procesu rekrutacyjnego, ale w jego końcowej fazie - tak właśnie może wyglądać przyszłość rekrutacji. Wszystko dzięki rozwojowi nowoczesnych systemów rekrutacyjnych i mediów społecznościowych.

Bez konta w mediach społecznościowych już nie będziesz mógł aplikować o pracę? /infoWire.pl

Coraz więcej firm i agencji rekrutacyjnych korzysta z systemów śledzenia aplikacji (applicant tracking system - ATS). Pozwalają one gromadzić i porządkować dane o kandydatach do pracy, co znacząco upraszcza proces rekrutacyjny.

W niedalekiej przyszłości systemy te będą ściśle zintegrowane z profilami kandydatów w mediach społecznościowych. Informacje o nas oraz naszej karierze zawodowej, które umieszczamy i zmieniamy w social media, będą dzięki temu na bieżąco aktualizowane w bazach danych ATS. Dla rekruterów będzie to ogromne ułatwienie, które sprawi, że problem znajdowania kandydatów zostanie właściwie wyeliminowany.

Reklama

To jednak niejedyna ważna zmiana, której należy się spodziewać w przyszłości. Aby zachęcić kandydatów do brania udziału w rekrutacjach, składanie aplikacji zostanie ograniczone do jednego kliknięcia. Wszelkie informacje o potencjalnym pracowniku, które są potrzebne firmie na początku procesu rekrutacyjnego, będą umieszczone na profilu społecznościowym kandydata. Rekruter będzie miał do nich dostęp za pośrednictwem ATS.

Jak zauważa w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Piotr Mazurkiewicz, partner w firmie HRK: - CV może nie zniknie, ale zostanie zmienione. Być może kandydat będzie proszony o nie pod koniec procesu. Będzie to jednak CV dłuższe i inne niż to, które obserwujemy dzisiaj. Będzie bardziej informowało o projektach czy sukcesach zawodowych kandydata - tym, czym nie chwali się on od razu przed wszystkimi na swoim profilu zawodowym, ale co chce zostawić na ostatni etap rekrutacji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

POLECANE zwiń