Zabytkowy pałac na sprzedaż. "Pełni funkcje obiektu noclegowego i restauracji"

Na rynek nieruchomości trafił Pałac w Nieznanicach (woj. śląskie). W budynku, który został wybudowany w 1917 lub 1924 r., od ponad dwóch dekad znajduje się hotel, restauracja i SPA. W 2012 r. pałac, a konkretnie znajdujący się w nim lokal gastronomiczny, pojawił się w "Kuchennych rewolucjach" prowadzonych przez Magdę Gessler. Agentka nieruchomości, która zajmuje się sprzedażą stuletniego obiektu podkreśla, że "pałac to serce starszej pani", która ze względu na swój wiek zdecydowała o jego sprzedaży.

Jak informuje częstochowska "Gazeta Wyborcza", obecna właścicielka kupiła obiekt wraz z mężem (Francuzem) w oddalonych od Częstochowy o niecałe 20 km Nieznanicach po powrocie z Francji w 1997 r. Kilka lat później, po śmierci męża, w prowadzeniu biznesu zaczęła pomagać jej córka. 

Zabytkowy pałac pod Częstochową na sprzedaż. "To serce starszej pani"

Na parterze budynku znajduje się restauracja, a piętro przeznaczono na pokoje dla gości. Na terenie obiektu znajduje się park ze stawem, wybudowano również salę konferencyjną, pawilon z dodatkowymi pokojami hotelowymi, a także urządzono SPA

Obecna właścicielka odnowiła też elewację zabytkowego budynku, a ostatni remont przeprowadzono pięć lat temu. 

Reklama

"Pałac pełni funkcje obiektu noclegowego i restauracji. Posiadamy 16 pokoi gościnnych, salę konferencyjną, dwie sale restauracyjne i salę kominkową. Otoczony jest 3,5 hektarami parku, z ciekawymi okazami ptactwa" - czytamy na stronie internetowej pałacu.

"Hotel i restauracja cały czas działają, odbywają się konferencje, są goście. Pałac w Nieznanicach to serce starszej pani, ale ze względu na wiek wraz córką zdecydowały się na sprzedaż" - powiedziała Anna Choynowska, agentka nieruchomości, której słowa przytacza "Gazeta Wyborcza". Co ciekawe, w 2012 r. w pałacowej restauracji Magda Gessler przeprowadziła "Kuchenne rewolucje".

Pałac w Nieznanicach ma ponad sto lat. Obecnie działa tu hotel, SPA i restauracja

Dziennik podaje, że wskazywane są różne daty budowy pałacu, np. 1917 i 1924 r. Nieruchomość została zbudowana przez pochodzącego z Niemiec właściciela jednej z okolicznych fabryk mebli. W 1945 r. pałac upaństwowiono. Następnie był własnością Stacji Hodowli Roślin. Znajdowały się w nim m.in. mieszkania, stołówka i przedszkole. Na początku lat 90. zarząd nad kompleksem objęła Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa. Kilka lat później obiekt wystawiono na sprzedaż i w ten sposób trafił w prywatne ręce.

"Biorąc pod uwagę ogrom przedsięwzięcia, podzielono plan na dwa etapy - część parterowa przeznaczona na restaurację została inaugurowana w czerwcu 1998 r., a pokoje gościnne były oddawane stopniowo do użytku do końca 2000 r. Dalszym etapem była renowacja elewacji pałacu, a także całkowite uporządkowanie otaczającej przestrzeni" - czytamy na stronie internetowej.  

Ile trzeba zapłacić za zabytkową nieruchomość? Choć "Gazeta Wyborcza" o tym nie informuje, na jednym z serwisów internetowych poświęconych sprzedaży nieruchomości możemy znaleźć zarchiwizowane ogłoszenie (z sierpnia 2022 r.) dotyczące właśnie tego obiektu. Wówczas pałac wyceniono na 11 mln zł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pałac | nieruchomości | rynek nieruchomości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »