Neonet przeszedł od słów do czynów. Pierwsi pracownicy tracą pracę

Zarząd spółki Neonet rozpoczął wdrażanie rozwiązań restrukturyzacyjnych. Jak informuje serwis dlahandlu.pl, jedną z pierwszych decyzji była likwidacja sklepów oraz redukcja zatrudnienia. Stanowiska stracą nie tylko pracujący w placówkach handlowych, ale także osoby działające w centrali firmy.

Pod koniec listopada 2023 r. media obiegła informacja o złożeniu przez zarząd spółki Neonet wniosku upadłościowego do Sądu Rejonowego we Wrocławiu. Ostatecznie taki ruch nie oznaczał likwidacji biznesu, a rozpoczęcie procedury mającej poprawić płynność finansową firmy. W praktyce oznacza to restrukturyzację.

Taki scenariusz został wymuszony na zarządcach polskiej marki z uwagi na "kilka czynników". Jak wskazano w oświadczeniu firmy opublikowanym na początku grudnia ub.r., jednym z powodów stojącym za koniecznością zaciśnięcia pasa i dogadania się z kontrahentami była "obecna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT". 

Reklama

"Dostrzegając istniejące zagrożenia oraz działając w trosce o bezpieczeństwo i ciągłość zakupów realizowanych przez Klientów, Zarząd Neonet jest przekonany, że postępowanie restrukturyzacyjne stanowi odpowiednią formę uzdrowienia zaistniałej sytuacji" - informowała firma przed miesiącem. 

Proces zmian już się rozpoczął. Neonet zamyka sklepy oraz zwalnia pracowników

Jak donosi serwis dlahandlu.pl, postępowanie restrukturyzacyjne w Neonecie już się rozpoczęło. Firma zdecydowała się zamknąć część sklepów. Pierwsze zlikwidowane placówki mieściły się w Retail Park Karpacka w Bielsku-Białej, a kolejny na liście był salon przy ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy. Na tym też nie koniec, ponieważ kolejne zamknięcia mają nastąpić w najbliższych miesiącach.

Zarząd spółki rozpoczął również przeprowadzenie zwolnień grupowych. Te poza pracownikami likwidowanych sklepów mają również objąć osoby z centrali. Według ustaleń portalu, w głównej siedzibie Neonet we Wrocławiu pracuje 377 pracowników, natomiast redukcja etatów ma objąć od 80 do 100 specjalistów ze wszystkich działów. 

Zwalniani pracownicy mogą liczyć na odprawy, wyliczane na podstawie stażu pracy. Jednocześnie dział kadr Neonetu ma polecić wytypowane osoby firmom rekrutacyjnym, aby pomóc im pozostać na rynku pracy. Niektórzy będą mogli liczyć również na dodatkowy pakiet wsparcia w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. 

"Choć nie unikniemy redukcji etatów i likwidacji wybranych sklepów w procesie restrukturyzacji, to nadal Neonet pozostanie jedną z największych firm w branży retail na rynku AGD/RTV/GSM/IT w Polsce" - podkreślają przedstawiciele firmy w komunikacie prasowym, cytowanym przez dlahandlu.pl. 

Jednocześnie Neonet tłumaczy, że trwające zmiany wewnątrz sieci nie wpłyną w żaden sposób na klientów. Osoby, które zakupiły swój sprzęt w zamkniętym już sklepie, nadal mają prawo m.in. do reklamacji, którą mogą zgłosić kontaktując się z infolinią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Neonet SA | upadłość | sprzęt AGD | zwolnienia grupowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »