FERRUM (FER): WFOŚiGW - odstąpienie od umowy pożyczki - raport 42

Zarząd Huta Ferrum S.A. z siedzibą w Katowicach informuje, iż

powziął wiadomość o odstąpieniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony

Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od umowy pożyczki nr

49/1998/28/NT/fg/P z dnia 19.08.1998 r. udzielonej na realizację

zadania pn.: Budowa linii zgrzewania rur prądami wysokiej

częstotliwości i postawieniu całego długu emitenta wynikającego z

tej umowy w stan wymagalności.

Podstawą prawną odstąpienia od umowy przez Wojewódzki Fundusz

Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach jest §7 ust.1

pkt.4 w/w umowy pożyczki. Odstąpienie od umowy nastąpiło w związku

z niespłaceniem przez emitenta 6 kolejnych rat pożyczki oraz

odsetek.

Zadłużenie Huta Ferrum S.A. z w/w umowy pożyczki wynosi:

- 10 mln zł z tytułu niespłaconego kapitału

- 433.421,25 zł z tytułu odsetek umownych naliczonych do końca

września br.

- 120.027,73 zł z tytułu odsetek karnych naliczonych do końca

oraz dalsze odsetki naliczane od kwoty kapitału do dnia zapłaty

włącznie.

W razie niedokonania zapłaty w wyznaczonym przez pożyczkodawcę 7

dniowym terminie przystąpi on do windykacji swoich roszczeń z

zabezpieczeń tj. gwarancji bankowej oraz poręczeń.

Zarząd emitenta informuje, iż podejmował wszelkie dostępne

działania dotyczące restrukturyzacji finansowej Huty Ferrum S.A. w

tym restrukturyzacji zadłużenia względem Wojewódzkiego Funduszu

Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W związku z

trudną sytuacją finansową Huta Ferrum S.A. przedłożyła propozycje

dodatkowego zabezpieczenia w postaci majątku trwałego, dokonała

spłaty części karnych odsetek oraz przedstawiła propozycje

restrukturyzacji zadłużenia wśród których znalazły się między

innymi prolongaty spłaty rat kredytowych i propozycja obniżenia

stopy pożyczki.

Przedstawione przez Zarząd Huty Ferrum S.A. propozycje

restrukturyzacji zadłużenia oraz dodatkowego zabezpieczenia

pożyczki zostały przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i

Gospodarki Wodnej odrzucone.

WFOŚiGW zażądał dodatkowo rozszerzenia gwarancji bankowej ING Bank

Śląski S.A. do pełnej kwoty pożyczki, w tym pisemnej zgody

poręczycieli i gwaranta na zmianę zapisów umowy. Do dnia

dzisiejszego Zarząd emitenta nie otrzymał pozytywnej wiadomości

dotyczącej spełnienia w/w warunków.

Jednocześnie Zarząd Spółki będzie szukał dalszych możliwości

rozwiązania problemu zadłużenia względem Wojewódzkiego Funduszu

Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Emitent
Dowiedz się więcej na temat: Katowice | pożyczka | Kuba Wojewódzki | WFOŚiGW | wiadomość | Ferrum SA
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »