PULAWY (ZAP): Powołanie członków Rady Nadzorczej - raport 8

Raport bieżący nr 8/2006

Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Zakładów Azotowych Puławy SA informuje, że obradujące w dniu 23 stycznia 2006 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki powołało, z dniem powzięcia uchwały, do składu Rady Nadzorczej Pana Leo Turno oraz Panią Marzennę Weresę.

Pan Leo Turno

Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe:

- MBA, INSEAD (Fontainebleau, Francja) - 1996

- Mgr inż. (Elektronika, spec. Automatyka), Politechnika Warszawska - 1991

Reklama

- Matura II LO im S. Batorego w Warszawie â�� 1986

Zajmowane wcześniej stanowiska wraz z opisem przebiegu pracy zawodowej:

Luty 2005/obecnie - Pierwsza telewizja w punkcie sprzedaży â�� wspólnik i członek zarządu powstałej w 2004 r. Power Media sp. z o.o. oferującej czas reklamowy na 42-calowych ekranach plazmowych instalowanych w aptekach w Polsce.

Wrzesień 2003/Listopad 2004 - Stadion Narodowy w Warszawie â�� Jako prezes zarządu miejskiej spółki odpowiedzialny za przygotowanie przetargu na projekt i budowę stadionu piłkarskiego w Warszawie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Czerwiec 2001/Czerwiec 2003 - Aplikacje Rozrywkowe SMS: Jako agent międzynarodowej firmy technologicznej, zawarł porozumienia handlowe z operatorem telefonii komórkowej na Węgrzech i agregatorem usług sms-owych w Polsce.

Maj 2000/Maj 2001 - Canal Numedia S.A.: Jako członek zarządu kierował kilkoma projektami multimedialnymi we współpracy z Canal+ (serwis internetowy Canal+, obsługa medialna różnych wydarzeń).

Styczeń 1999/Marzec 2000 - Rozwój nowego kanału sprzedaży cyfrowych produktów firmy Xerox: Zarządzał zespołem projektowym odpowiedzialnym za rozwój nowego kanału sprzedaży wielofunkcyjnych drukarkokopiarek.

- Korporacje:

1996-1998 - ELI LILLY, Genewa, Szwajcaria: Analityk Finansowy

1993/1996 - MOTOROLA, Szkocja i Francja:

1995 - Product Marketing Engineer, Paryż, Francja

1993/1995 - Technical Marketing Engineer, Glasgow, Szkocja

1991-1992 - IBM, Warszawa, Polska: Marketing Representative

Zgodnie z oświadczeniem złożonym w dniu 23.01.2006 r. Pan Leo Turno nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do Spółki. Nie jest też wspólnikiem w żadnej konkurencyjnej spółce cywilnej lub spółce osobowej oraz nie jest członkiem organów w innych konkurencyjnych wobec Spółki osobach prawnych. Nie jest również wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o KRS.

Pani Marzenna Anna Weresa

Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe:

wykształcenie wyższe, stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych, specjalność: ekonomia

2003 - uzyskanie stopnia doktora habilitowanego; praca habilitacyjna pt. â��Wpływ handlu zagranicznego i inwestycji bezpośrednich na innowacyjność polskiej gospodarki"; kolokwium habilitacyjne w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej;

2002 - szkolenie nt. â��The Role of National Governments in Science and Technology Policymaking" organizowanego w Budapeszcie przez The Center for Innovation Policy Research and Education for Central and Eastern Europe (CIPRE) przy współpracy z American Association for the Advancement of Science.

2002 - szkolenie nt. "Kierowanie zespołem naukowym" organizowane przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej, Międzeszyn

2001 - ukończenie Podyplomowego Studium Doskonalenia Pedagogicznego dla Nauczycieli Akademickich

2001 - szkolenie "Trening umiejętności osobistych", Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej

1995 - uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej

1992 - ukończenie kursu nt. "Management and International Trade" organizowanego w Mediolanie przez Włoski Instytut Handlu Zagranicznego

1992 - nauka języka włoskiego w International Language School w Mediolanie

1988 - uzyskanie tytułu magistra ekonomii (ocena: bardzo dobry), specjalność: ekonomika handlu zagranicznego, SGPiS

1982/88 - studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie na Wydziale Handlu Zagranicznego

Zajmowane wcześniej stanowiska wraz z opisem przebiegu pracy zawodowej:

2005/obecnie - Profesor nadzwyczajny w Instytucie Gospodarki Światowej, Szkoła Główna Handlowa;

październik 2005 - dyrektor Instytutu Gospodarki Światowej

2004/obecnie - Ekspert dla European Commission Joint Research Centre (JRC), Institute for Prospective Technological Studies (IPTS) - członek komitetu sterującego projektu â��Private sector R&D in the new Member States"

1996/2005 - Adiunkt w Instytucie Gospodarki Światowej, Szkoła Główna Handlowa;

2002/2005 r. - kierownik Zakładu Badań nad Gospodarką Niemiecką

1997/obecnie - Kierownik Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego, Kolegium Gospodarki Światowej Szkoła Główna Handlowa

2000/obecnie - Tutor w programie stypendialnym Amerykańskiej Fundacji Wolności im. Laneâ��a Kirklanda

2001/2005 - Vice Prezes Zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

2000/2004 - Ekspert The Polish - U.S. Fulbright Commission w Warszawie (merytoryczna ocena projektów badawczych stypendystów z krajów byłego ZSRR)

2000/2002 - Współpraca dydaktyczna i naukowa z Wyższą Szkołą Handlu i Prawa w Warszawie

1999/2000 - Pracownik naukowy (Research Fellow) Wydziału Nauk Ekonomicznych w School of Slavonic & East European Studies, University College London, Wielka Brytania

1997/98 - Współpraca naukowa z GKI Economic Research Co. (Budapeszt, Węgry)

--1997: program badawczy nt. �FDI in CEFTA countries"

--1998: program badawczy nt.�Macroeconomic performance and Capital Market

Development in transition countries"

1997/99 - Redaktor naukowy cyklu "Edukacja biznesmenów" oraz cyklu "Edukacja dla przyszłości", w wydawnictwie tygodnika "Nowe Życie Gospodarcze", Warszawa

1996/97 - Konsultant w Departamencie Ekonomicznym Ministerstwa Spraw Zagranicznych

1995/98 - Ekspert Włoskiego Instytutu Handlu Zagranicznego (I.C.E.) w Warszawie

1994/96 - Asystent w Instytucie Gospodarki Światowej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

1989/94 - Kierownik Biura d/s Handlu Zagranicznego, a od 1991 r. Vice Prezes Zarządu w EDMAR Sp. z o.o., Biała Podlaska

--Zakres obowiązków: kształtowanie polityki eksportowej firmy, koordynacja

działalności na rynkach zagranicznych

1988/90 - udział w badaniach naukowych Instytutu Gospodarki Światowej SGPiS (bad.11.08.42 zad.19) oraz Instytutu Gospodarki Krajów Rozwijających się SGPiS (CPBP 11.07, grupy tematyczne II i V)

Zgodnie z oświadczeniem złożonym w dniu 24.01.2006 r. Pani Marzenna Anna Weresa nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do Spółki. Nie jest też wspólnikiem w żadnej konkurencyjnej spółce cywilnej lub spółce osobowej oraz nie jest członkiem organów w innych konkurencyjnych wobec Spółki osobach prawnych. Nie jest również wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o KRS.

Data autoryzacji: 24.01.06 08:37

Mieczysław Wiejak - Członek Zarządu

Anna Gol - Prokurent

Emitent
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »