Sprawdź, ile powinieneś zarabiać

Czwartek, 29 listopada 2012 (14:18)

Tegoroczna, dziesiąta już edycja Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń dobiega końca. Kolejny raz portal wynagrodzenia.pl podjął się dostarczenia użytkownikom internetu danych na temat zarobków Polaków. Każdy uczestnik badania może sprawdzić swoją wartość na rynku pracy - po wypełnieniu ankiety otrzyma analizę wynagrodzenia dla wybranego przez siebie stanowiska.

Zdjęcie

Co zrobić, aby przy każdej wypłacie nie tracić 300 zł? /123RF/PICSEL
Co zrobić, aby przy każdej wypłacie nie tracić 300 zł?
/123RF/PICSEL

Znajomość widełek płacowych pozwala zorientować się jakie kwoty oferują pracodawcy na danych stanowiskach. Ta wiedza może być wskazówką dla kandydatów gdy na rozmowie rekrutacyjnej padnie pytanie o wymagania finansowe. Rozmowa kwalifikacyjna jest jak egzamin - jeśli wiesz, czego możesz się spodziewać i przygotujesz się odpowiednio, nie będziesz zaskoczony i łatwiej pokonasz ten etap rekrutacji.

Znajomość rynkowych stawek może również stanowić podstawę do negocjacji własnego wynagrodzenia. Przykładowo, kiedy otrzymujemy 2500 zł netto, a większość osób wykonujących tę samą lub podobną pracę dostaje "na rękę" 2800 zł to de facto przy każdej wypłacie tracimy 300 zł. Nawet jeśli w skali miesiąca nie wydaje się to dużo to po roku uzbierałoby się już na wycieczkę do ciepłych krajów. Dlatego też warto co jakiś czas sprawdzić czy płaca, którą otrzymujemy, jest adekwatna do standardów panujących na rynku. - Wszystkim, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji badania oferujemy bezpłatny dostęp do pełnego raportu w narzędziu "Moja Płaca" na portalu wynagrodzenia.pl. Raport zawiera dane o zróżnicowaniu wynagrodzeń w zależności od takich parametrów, jak staż pracy, wykształcenie, czy miejsce pracy - komentuje Magdalena Witek z Sedlak & Sedlak.

Reklama

Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń 2012!

Artykuł pochodzi z kategorii: Zarobki

Więcej na temat:zarabianie | badania | zarobki
POLECANE zwiń