Karta Dużej Rodziny ze zmianami. Jest komunikat MRPiPS

Karta Dużej Rodziny (KDR) w wersji elektronicznej zyskała nowy wygląd - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Zmiany mają ułatwić dostęp do korzyści przysługujących rodzinom wielodzietnym, a także uporządkować wizualizację dokumentu na urządzeniach mobilnych. Wyjaśniamy, co dokładnie się zmieni oraz czy posiadacze KDR w wersji elektronicznej muszą podjąć jakieś działania.

Karta Dużej Rodziny ma nowy wzór w wersji elektronicznej. Zmiany wynikają z nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz z ustawy z 16 listopada 2022 roku o systemie teleinformatycznym do obsługi niektórych umów, a także z ustawy z 16 listopada 2022 r. o systemie teleinformatycznym do obsługi niektórych umów, a także ustawy z 26 maja 2023 r. o aplikacji mObywatel. 

Karta Dużej Rodziny. Nowy wzór wersji elektronicznej

Nowa wersja elektroniczna Karty Dużej Rodziny ma uporządkować warianty, w których dostępny jest dokument. Zmiany w KDR mają sprawić, że wizualizacja wyświetlana na urządzeniu mobilnym, np. smartfonie, będzie spójna z innymi dokumentami w wersji online.  

Reklama

Jak tłumaczy zmiany Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), nowa wersja elektroniczna Karty Dużej Rodziny ułatwi korzystanie z dokumentu i dostosuje go do współczesnych standardów technologicznych.

Oprócz formy elektronicznej KDR może mieć również formę dyskietki, czyli dokumentu z tworzywa sztucznego - w tym przypadku nic się nie zmieni, a karta będzie wyglądać jak dotychczas. Natomiast, aby móc korzystać z KDR w wersji elektronicznej konieczne jest posiadanie oprogramowania dedykowanego dla urządzeń mobilnych oraz zainstalowanej mobilnej aplikacji mObywatel.

KDR ma nowy wzór. MRPiPS: Nie trzeba nic robić

Jak zapewnia resort, nowy wzór karty w wersji elektronicznej nie wymaga podjęcia żadnych działań ze strony posiadaczy karty i użytkowników KDR online w celu jej dalszego użytkowania

- Nowa wizualizacja karty elektronicznej nie będzie wymagała od członka rodziny wielodzietnej żadnych czynności służących jej uzyskaniu, bowiem, po jej wdrożeniu, zostanie automatycznie wyświetlona w urządzeniu mobilnym - poinformował resort.  

Komu przysługuje Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny to nazwa programu promującego politykę prorodzinną, a zarazem nazwa dokumentu. KDR przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci

Posiadacze KDR mają prawo do wielu żniżek i ulg. To m.in. prawo do korzystania z tańszej oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej, a także zniżki na przejazdy kolejowe, ulgi na opłaty paszportowe czy zniżki na bilety w instytucjach państwowych (muzea, teatry itp.) oraz prywatnych (m.in. kina). Posiadaczom karty przysługują także bezpłatne wejścia do parków narodowych czy wyższe limity zużycia energii elektrycznej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Karta dużej rodziny | MRPiPS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »