Biedronka usuwa skażony przysmak z półek i ostrzega klientów. Zostały im dwa wyjścia

Biedronka zwróciła się z ważnym ostrzeżeniem do klientów w sprawie popularnego przysmaku. Na oficjalnej stronie internetowej Biedronki pojawił się komunikat dotyczący kebabu drobiowego, w jakiego posiadanie mogli wejść klienci sieciówki podczas zakupów. Powodem wycofania produktu spożywczego jest skażenie go groźną dla zdrowia bakterią. Zgodnie z informacją przekazaną przez Biedronkę, klienci mają dwa wyjścia z tej sytuacji.

Biedronka zamieściła w weekend na swoich oficjalnych stronach internetowych komunikat odnoszący się do kebabu drobiowego, jaki można kupić zwyczajowo w sieciówce. W ramach marki własnej dyskontera "Dania Express" dla klientów dostępny jest kebab z kurczaka, pieczony, cięty. Jak donosi Biedronka w swoim komunikacie, jedna z jego partii okazała się skażona bakteriami, które mogą zaszkodzić ludziom.

Reklama

Biedronka wycofuje skażony kebab z półek. Ważny komunikat do klientów

Sieciówka już wycofała produkt z półek, a w pilnym komunikacie donosi, o jaki dokładnie przysmak o jakich właściwościach chodzi. Jeśli więc pozostajemy w grupie klientów rozsmakowanych w kebabie drobiowym z Biedronki i tak się składa, że w ostatnim czasie kupiliśmy takowy z linii produktów "Dania Express", lepiej obejrzyjmy opakowanie.

Biedronka przekazuje, że wycofany został ze sklepów produkt kebab z kurczaka, pieczony, cięty 300 g "Dania Express" z terminem trwałości i numerem partii: 13.05.2023 220423-70858 wyprodukowany dla Jeronimo Martins Polska przez firmę Nazar. Powodem wycofania produktu, jak czytamy w komunikacie Biedronki, jest skażenie bakterią Listeria monocytogenes. Przekroczenie dopuszczalnych limitów występowania bakterii wykazane zostało w dwóch z pięciu badanych próbek.

Decyzja podyktowana jest dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów i ma na celu wyeliminowanie ryzyka spożycia niezgodnego produktu przez konsumentów - czytamy w komuniakcie przekazanym przez Biedronkę.

Co to jest bakteria Listeria monocytogenes? Może wywoływać listeriozę

Bakteria Listeria monocytogenes w zbyt dużym zagęszczeniu w pokarmie zdecydowanie nie jest pożądana. Tylko w Stanach Zjednoczonych, jak czytamy na portalu branżowym Medscape, powoduje 2500 zachorowań na listeriozę rocznie, z czego 500 osób umiera. Wywoływana przez bakterię Listeria monocytogenes listerioza daje zwykle objawy grypopodobne jak bóle mięśni, gorączka czy dreszcze.

Bakteria Listeria monocytogenes jest w stanie rozwijać się nawet w chłodnych warunkach lodówki. Nie zawsze jest ona groźna dla człowieka, ale przekroczenie jej dopuszczalnej ilości w pokarmie, a są na to odpowiednie limity, grozić może wystąpieniem listeriozy. Choroba szczególnie zagraża osobom z obniżoną odpornością, a szczególnie często do tej grupy zalicza się osoby starsze, dzieci, kobiety w ciąży czy pacjenci po przeszczepach. Najcięższe formy listeriozy mogą prowadzić wręcz do zapalenia opon mózgowych czy ropnia mózgu.

Dwa wyjścia, jakie mają klienci Biedronki. Sieciówka apeluje do konsumentów

Jak wskazała Biedronka w pilnym komunikacie, każdy klient, który wszedł w posiadanie kebabu drobiowego, o którym mowa, ma dwa wyjścia:

  • może zakupiony kebab z kurczaka zniszczyć,
  • może wystąpić o zwrot w sklepie, w którym nabył skażony przysmak.

W tym drugim wypadku Biedronka obiecuje zwrot kosztów poniesionych z tytułu zakupu skażonego bakterią lysteria monocytogenes kebabu. - Wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt, wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu - podsumowuje dyskonter w komunikacie.

Przemysław Terlecki 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | kebab | zwrot | zniszczenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »