Gazprom rzuca cyfrą

Międzynarodowa Agencja Energii obniżyła wcześniejsze szacunki i spodziewa się, że kraje niezrzeszone w OPEC będą produkować w tym roku 50 mln baryłek dziennie.

Międzynarodowa Agencja Energii obniżyła wcześniejsze szacunki i spodziewa się, że kraje niezrzeszone w OPEC będą produkować w tym roku 50 mln baryłek dziennie.

Swoje prognozy cenowo na 2008 r. podnieśli analitycy Citigroup (do 116 USD za baryłkę) oraz Merrill Lynch (do 114 USD), ale co ciekawe do ulubionej gry ekspertów od rynków towarowych dołączył we wtorek prezes rosyjskiego Gazpromu rzucając cyfrą, która wielu wprawiła w zdumienie. Spodziewa się on, że ''w najbliższej przyszłości'' ujrzymy baryłkę ropy wycenianą na 250 USD, ale trzeba przyznać, że poszedł na łatwiznę unikając precyzyjniejszego wyjaśnienia, o jak bardzo bliskiej przyszłości mówił.

Po południu za baryłkę płacono 135,5 USD, tj. o niecały procent więcej niż w poniedziałek. Najmocniejszy od trzech miesięcy dolara w stosunku do jena oraz komentarz B.Bernanke o raczej jastrzębim wydźwięku spowodowały, że inwestorzy sprzedawali złoto - uncję wyceniano o godz. 17.00 na 873 USD (spadek o 2,3 proc.). Tona miedzi kosztowała w Londynie 7 920 USD.

Reklama

Łukasz Wróbel

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Open Finance
Dowiedz się więcej na temat: Cyfra+ | Gazprom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »