Chiny kształtują cenę

Ceny surowców zaczęły tydzień od wzrostów w wyniku osłabienia dolara oraz wpływu ostatniego trzęsienia ziemi w Chinach na stronę popytową rynku.

Ceny surowców zaczęły tydzień od wzrostów w wyniku osłabienia dolara oraz wpływu ostatniego trzęsienia ziemi w Chinach na stronę popytową rynku.

Ropa utrzymuje się na rekordowych poziomach, pomimo ostatniego raportu o wzroście jej zapasów w USA. Cena londyńskiej baryłki brent wzrosła o 0,2 proc. i powróciła powyżej poziomu 125 USD. W obliczu zbliżającego się sezonu wakacyjnego za oceanem fundusze hedgingowe niechętnie grają pod spadki tego surowca, co widać na wykresie.

Miedź również zaczęła tydzień od lekkiej zwyżki. To wynik spekulacji, że odbudowywanie miast po trzęsieniu ziemi w Chinach zwiększy zapotrzebowanie tego kraju na surowiec. Dziś rano do piątkowych wzrostów dołożyła 0,3 proc. i na giełdzie w Londynie handlowano nią po 8 460 USD za tonę.

Reklama

Po przekroczeniu w piątek poziomu 900 USD, złoto kontynuuje trend wzrostowy. Dzięki osłabieniu dolara podrożało dziś rano o dalsze 0,6 proc. do 907 USD za uncję.

Łukasz Mickiewicz

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Open Finance
Dowiedz się więcej na temat: Chiny | Ziemia | na stronę | trzęsienie ziemi | ceny surowców | China
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »