Zurich, San Francisco, Nowy Jork - w tych miastach najwięcej wypłaty zostaje w kieszeni

Środa, 13 czerwca (05:57)

Deutsche Bank opracował ranking 28 metropolii, w których zarabia się najwięcej. Wziął pod uwagę zarówno pensje ich mieszkańców, jak i koszty życia w największych i najbardziej znaczących miastach na świecie. Próżno w tym zestawieniu szukać polskich miast.

Zdjęcie

Zurich, San Francisco, Nowy Jork - w tych miastach najwięcej wypłaty zostaje w kieszeni /123RF/PICSEL
Zurich, San Francisco, Nowy Jork - w tych miastach najwięcej wypłaty zostaje w kieszeni
/123RF/PICSEL

Jak co roku Deutsche Bank opublikował raport "Mapping the world's prices", w którym porównuje najbardziej rozwinięte i prestiżowe miasta świata, by sprawdzić, gdzie pracownicy mogą zatrzymać najwięcej ze swojej wypłaty.

Badanie uwzględnia nie tylko średnie płace w analizowanych metropoliach, ale i bierze pod uwagę koszty życia w tych miastach. Spektrum analizowanych cen jest duże. Jak podkreśla donoszący o badaniu brytyjski "Independent" bank patrzy na wszystko: od kosztu paczki papierosów, po czynsz apartamentu lub mieszkania. W metodologii badania uwzględnione zostały także podatki krajowe i regionalne (np. opłaty za wywóz śmieci, koszty transportu publicznego etc.).

Reklama

Większość miast, które tworzą pierwszą trzydziestkę zestawienia to metropolie położne na północnej półkuli globu. To miasta zachodnich potęg gospodarczych (USA, Niemcy, Francja). W trzydziestce są też większe ośrodki miejskie z Australii i Nowej Zelandii - niewielka reprezentacja południowej półkuli.

Niestety, próżno w tym zestawieniu szukać polskich miast. Żadne nie znalazło się na liście. Jednak nasi sąsiedzi mają już czym się pochwalić.

Zobaczcie, gdzie zarabia się najwięcej. Suma w dolarach to średnia wartość wynagrodzenia, którą pracownik, po uwzględnieniu kosztów życia, zatrzymuje dla siebie:

1. Zurich, Szwajcaria - 5764 dolarów,

2. San Francisco , USA - 4974 dolarów,

3. Nowy York, USA - 4115 dolarów,

4. Sydney, Australia - 3914 dolarów,

5. Boston,Massachusetts, USA - 3740 dolarów,

6. Oslo, Norwegia - 3664 dolarów,

7. Chicago, USA - 3650 dolarów,

8. Kopenhaga, Dania - 3462 dolarów,

9. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie - 3447 dolarów,

10. Frankfurt, Republika Federalna Niemiec - 3389 dolarów,

11. Londyn, Wielka Brytania - 3381 dolarów,

12. Melbourne, Australia - 3263 dolarów (...)

Więcej informacji na www.pulshr.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Zarobki

Więcej na temat:zarobki
POLECANE zwiń