Na YouTube można zarobić miliony dolarów

Piątek, 20 listopada 2015 (15:21)

Amerykański Forbes, sporządzający rankingi najlepiej zarabiających ludzi na świecie, zdecydował się opracować w tym roku zestawienie najlepiej wynagradzanych youtuberów.

Zdjęcie

Felix Kjellberg, szwedzki komentator gier wideo /AFP
Felix Kjellberg, szwedzki komentator gier wideo
/AFP

Pierwsze miejsce w tym rankingu zajął Szwed - Felix Kjellberg, znany jako PewDiePie. Na recenzowaniu gier komputerowych zarobił on 12 mln dolarów. Zaraz za nim, z zarobkami 8,5 mln dolarów, znalazł się duet Smosh. Zajmują się oni prowadzeniem pięciu kanałów na YouTube, na których publikują swoje skecze. Tyle samo zarobiła dwójka przyjaciół prowadząca kanał Fine Brothers.

Na trzecim miejscu znalazła się Lindsey Stirling, ze swoim niecodziennym talentem, która gra na skrzypcach i jednocześnie tańczy. Po 4,5 mln dolarów zarobił duet Rhett & Link oraz gamer KSI. Ci pierwsi zajmują się parodiowaniem porannych newsów telewizyjnych, natomiast KSI, tak samo jak lider rankingu, zajmuje się recenzowaniem gier. Następnie w rankingu mamy Michelle Phan, która na swoich filmikach doradza paniom, jak powinny się malować. Jej zarobki to 3 mln dolarów. Zestawienie zamyka trójka youtuberów, których dochody wynoszą 2,5 mln dolarów. Pierwszym z nich jest komediantka Lilly Singh, następnie Roman Atwood, zajmujący się nagrywaniem swoich żartów, oraz Rosanna Pansino, która na swoim kanale uczy innych gotować.

Zdjęcie

  /wynagrodzenia.pl
 
/wynagrodzenia.pl

Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2015

Mateusz Rachucki

Artykuł pochodzi z kategorii: Zarobki

Więcej na temat:zarobki | youtuberzy
POLECANE zwiń