Jakie są zarobki w firmach farmaceutycznych?

Środa, 4 lutego 2015 (05:52)

Ile zarobi lekarz zatrudniony w firmie farmaceutycznej? Kogo będę rekrutować koncerny farmaceutyczne w najbliższym czasie? Hays Poland publikuje raport płacowy.

Zdjęcie

Kogo będę rekrutować koncerny farmaceutyczne w najbliższym czasie? /123RF/PICSEL
Kogo będę rekrutować koncerny farmaceutyczne w najbliższym czasie?
/123RF/PICSEL

Już po raz jedenasty Hays Poland publikuje raport dotyczący wysokości płac w sektorach rynkowych obsługiwanych przez konsultantów Hays Poland "Trendy na rynku pracy w 2015 r.". Dane, gromadzone przez ostatnie 12 miesięcy, pozwalają nie tylko na przegląd obecnej sytuacji, ale postawienie prognoz na rok 2015.

Analiza wynagrodzeń w poszczególnych sektorach rynku powstała na podstawie kilku tysięcy projektów rekrutacyjnych zleconych Hays Poland zarówno przez klientów z sektora MSP, jak i duże międzynarodowe korporacje.

Opracowana przez ekspertów firmy rekrutacyjnej Hays Poland analiza wynagrodzeń w Polsce prezentuje dane o poziomie płac z przełomu 2014/2015 (IV kwartał 2014 - I kwartał 2015) na ponad 150 stanowiskach. Dane zawierają poziomy minimum, maksimum oraz najczęściej oferowane miesięczne wynagrodzenia w złotych brutto dla osób pracujących na pełny etat, uśrednione dla terytorium Polski.

Reklama

Jak wyglądają zarobki w branży farmaceutycznej?

Większe zapotrzebowanie na suplementy diety wśród społeczeństwa oraz lepsza dywersyfikacja portfeli firm przekłada się na kondycję branży farmaceutycznej.

Swój udział w odnotowywanych wzrostach mają również działania polegające na redukcjach w działach sprzedaży, przy jednoczesnym powiększaniu zespołów medycznych doradców z wykształceniem medycznym. Prawdopodobnie dzięki nowym inwestycjom oraz wielu nowym molekułom branża farmaceutyczna wróci na ścieżkę wzrostów.

Jeśli chodzi o specjalizacje, mocno rozwija się obszar onkologiczny oraz leki biopodobne, biologiczne, będące przyszłością rynku farmaceutycznego. W rezultacie branża odnotowuje duże zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru badań klinicznych. Zapotrzebowanie na stanowiska medyczne powiązane są z wprowadzaniem nowych leków w firmach innowacyjnych i większy nacisk na promocję merytoryczną i dostarczanie informacji medycznej.

W 2015 r. większość rekrutacji prowadzonych będzie w obszarze działów medycznych. Przede wszystkim będą to rekrutacje na stanowiska medical advisor, key account manager w obszarze lecznictwa zamkniętego, key account manager w obszarze sieci aptek czy medical science liaison. Poszukiwani także będą specjaliści znający dobrze jeden-dwa obszary terapeutyczne, ponieważ sytuacje, gdy przedstawiciele firm zajmowali się kilkoma lub kilkunastoma produktami w jednym cyklu zdarzają się coraz rzadziej.

Zdjęcie

Tabela wynagrodzeń – farmacja (Hays Poland „Raport płacowy 2015 – trendy na rynku płacowym") /&nbsp
Tabela wynagrodzeń – farmacja (Hays Poland „Raport płacowy 2015 – trendy na rynku płacowym")
/ 

Katarzyna Wróblewska

Źródło: Hays Polska

Artykuł pochodzi z kategorii: Zarobki

Więcej na temat:zarobki
POLECANE zwiń