Chcesz mieć lepszą pensję? Zadbaj o relacje z szefem

Środa, 29 listopada 2017 (05:58)

61 proc. Polaków uważa, że ich relacje z szefem są przyjazne - wynika z badania serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl. W przypadku 34 proc. z nas są one zdystansowane, a zaledwie 5 proc. ocenia je jako chłodne lub nieprzyjazne. Warto tymczasem, aby stosunki te były jak najlepsze: okazuje się, że w Polsce osoby, które mają dobre relacje z szefem, zarabiają o 9 proc. więcej niż pozostali pracownicy.

Zdjęcie

Osoby, które mają dobre relacje z szefem, zarabiają więcej niż pozostali pracownicy? /© Panthermedia
Osoby, które mają dobre relacje z szefem, zarabiają więcej niż pozostali pracownicy?
/© Panthermedia

Chcesz mieć życzliwe stosunki z szefem? Zatrudnij się w Estonii

Spośród wszystkich badanych najlepiej swoje relacje z szefem oceniają Estończycy. Jako przyjazne określa je aż 75 proc. z nich. Zaraz potem są Finlandczycy (69 proc.), a za nimi - Czesi (64 proc.) i Litwini (64 proc.). Na końcu znajdują się Słoweńcy (48 proc.), Serbowie (50 proc.) oraz Bośniacy i Hercegowińczycy (52 proc.).

Przyjazny szef płaci lepiej

Nie jest szczególnym zaskoczeniem, że relacje z szefem mają wpływ na wysokość wynagrodzenia pracownika. Jeśli chodzi o Polaków, osoby utrzymujące ze swoim szefem dobre stosunki zarabiają o 9 proc. więcej niż ci, którzy mają te relacje zdystansowane lub złe. Wbrew pozorom nie jest to jednak jeszcze wcale aż tak duża różnica. Dla porównania w Estonii wynosi ona 21 proc., a w Serbii i na Węgrzech - 20 proc.

Reklama

Niekomunikatywny polski szef

Badani zostali zapytani również, jakich cech brakuje ich szefom. Polscy pracownicy wskazywali najczęściej na komunikatywność (24 proc.), szczerość (22 proc.) i to, co sprawia, że osobie można zaufać (22 proc.). Jak zauważa w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Joanna Żukowska z MonsterPolska.pl: "Kobiety oczekują od szefa przede wszystkim wysokich umiejętności komunikacyjnych i tego, żeby można było mu zaufać. Z kolei mężczyźni - charyzmy, ale też wytrwałości i doświadczenia".

Chcesz mieć lepszą pensję? Zadbaj o relacje z szefem /infoWire.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Zarobki

Więcej na temat:zarobki
POLECANE zwiń