Niemcy chcą ograniczyć pobieranie zasiłków na dzieci przez cudzoziemców z EU

Wtorek, 30 maja 2017 (11:41)

Niemiecki rząd ponownie próbuje ograniczyć pobieranie zasiłku przez cudzoziemców z krajów UE na dzieci, które nie przebywają z rodzicami w Niemczech, lecz pozostały w kraju pochodzenia. "W ostatnim okresie pobieranie niemieckich zasiłków przez cudzoziemców przybrało formę zorganizowanego oszustwa" - napisał "Bild Zeitung" cytując pismo ministerstwa finansów.

Zdjęcie

Herbert Reul /AFP
Herbert Reul
/AFP

W piśmie do Bundestagu ministerstwo finansów stwierdza, że większość wypłacanych zasiłków dla cudzoziemców z krajów UE jest wyłudzana w sposób zorganizowany. Polskie Radio rozmawiało z wieloma polskimi emigrantami, którzy pracują w Niemczech, a swoje dzieci zostawili pod opieką rodziny w Polsce. Wszyscy oni pobierają z tego tytułu zasiłek na dzieci. Twierdzą jednak, że robią to zgodnie z prawem.
Europoseł z Europejskiej Partii Ludowej Herbert Reul ponownie zażądał aby obniżyć zasiłek dla cudzoziemców z EU do wysokości, jaki występuje w ich kraju - napisał "Bild Zeitung", przypominając, że wcześniej takie propozycje zablokowała SPD. Według Agencji Zatrudnienia w 2016 roku Niemcy wypłaciły 537 milionów euro na zasiłki na 168 400 dzieci, które pozostały poza niemieckimi granicami. Jak informują niemieckie media do polskich obywateli trafiło w tym czasie ponad 40 tys. zasiłków.

66% Polek chce pracować za granicą /infoWire.pl

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Praca za granicą

POLECANE zwiń