MRPiPS z filipińskim rządem na temat zatrudniania pracowników

Środa, 11 lipca (12:38)

Resort rodziny i pracy jest na etapie wstępnych rozmów z ministerstwem Filipin ws. podpisania dwustronnej umowy o zatrudnianiu pracowników - poinformował w środę wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Zdjęcie

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny /PAP
Stanisław Szwed, wiceminister rodziny
/PAP
Rafalska: ustawa o rynku pracy zwiększy elastyczność urzędów pracy

- Zwiększenie elastyczności działania urzędów pracy tak, by mogły efektywniej pomóc osobom długotrwale bezrobotnym, to jeden z celów nowej ustawy o rynku pracy - powiedziała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Podała, że projekt ustawy trafił do konsultacji. czytaj więcej

- Jesteśmy na etapie wstępnych rozmów z ministerstwem Filipin o podpisaniu dwustronnej umowy na zatrudnianie pracowników, ale nie ma jeszcze na tyle wpracowanego porozumienia, abyśmy mogli je przedstawić. (...) Rząd Filipin jest otwarty, jeśli chodzi o współpracę - powiedział podczas konferencji prasowej wiceminister.

Zaznaczył, że filipińskiej stronie zależy na tym, aby osoby, które przyjechałyby do Polski, miały zagwarantowaną pracę i mieszkanie. Zwrócił uwagę, że pracownicy z tego kraju mogliby zająć się w Polsce opieką nad starszymi osobami. Szwed powiedział, że do rozmów z filipińską i wietnamską stroną zachęcają rząd pracodawcy.

Wiceszef MRPiPS podkreślił również, że nie ma "propozycji", aby rozszerzyć katalog państw, które mogłyby skorzystać z uproszczonej procedury dostępu do rynku pracy w Polsce. Chodzi o oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy. Obecnie z tej procedury mogą skorzystać obywatele: Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.

To właśnie Polska jest w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy /MarketNews24

Artykuł pochodzi z kategorii: Praca za granicą

Więcej na temat:Filipiny | Polska | praca
POLECANE zwiń