Światowy dzień drzemki w pracy

Popołudniowa drzemka wyostrza zmysły, poprawia pracę mózgu, a nawet pozytywnie wpływa na naszą urodę.

Popołudniowa drzemka wyostrza zmysły, poprawia pracę mózgu, a nawet pozytywnie wpływa na naszą urodę.


 Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Naukowcy udowodnili, że 20 minut drzemki w tym czasie to produktywnie spędzony czas, który zwiększa naszą wydajność.

Doktor Adam Wichniak, psychiatra z Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatry i Neurologii wyjaśnia, że popołudniowa drzemka jest naturalną częścią naszego trybu dnia. Człowiek funkcjonuje w trybie dwudziestoczterogodzinnym, ale równie silnym rytmem jest ten sześciogodzinny. Wskazuje on na to, że mniej więcej po sześciu godzinach w naturalny sposób pojawia się senność. W ten sposób ludzie funkcjonowali przez wiele lat, bo człowiek nie jest stworzony do pracy na najwyższych obrotach albo w stanie dużego skupienia przez cały dzień. Nasz organizm może się zmobilizować do dużego wysiłku, jednak na krótko.

Nic dziwnego, że większość z nas ma ochotę na pół godziny popołudniowego odpoczynku i szybkiej regeneracji. Nikt nie jest bowiem stworzony do pracy non stop.

Lekarze odradzają jednak drzemkę osobom, które mają problemy ze snem nocnym. Zdrowa drzemka tzw. power nap trwa 20 minut i przynosi pożytek zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy.

Informacyjna Agencja Radiowa
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »