Świadczenia dodatkowe w oczach menedżerów w 2018 r.

Poniedziałek, 17 września 2018 (06:00)

Zatrudnianie i motywowanie najlepszych menedżerów to duże wyzwanie dla pracodawców. Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia podstawowego, coraz ważniejszą rolę odgrywa dobrze dobrany pakiet świadczeń dodatkowych.

Zdjęcie

Zdolnego menedżera kusi się nie tylko pensją... /123RF/PICSEL
Zdolnego menedżera kusi się nie tylko pensją...
/123RF/PICSEL

Rzeczywistość

Menedżerowie w Polsce najczęściej otrzymują telefon służbowy do użytku prywatnego - aż 60,5 proc. W przypadku tego świadczenia, odsetek menedżerów otrzymujących go był znacznie wyższy niż dla ogółu pracowników (35,8 proc.). Na drugim miejscu w rankingu najpopularniejszych świadczeń dla kierowników znalazły się karnety na siłownię i do klubów fitness (53,8 proc.). Trzecie miejsce to komputer służbowy do użytku prywatnego (49,4 proc.).

Zdjęcie

  /wynagrodzenia.pl
 
/wynagrodzenia.pl

Marzenia

Kierowników biorących udział w raporcie spytaliśmy również o ich preferencje dotyczące benefitów. Upodobania osób na stanowiskach kierowniczych nieco odbiegają od oferty pracodawców. Pozostają jednak takie same jak preferencje pracowników na wszystkich szczeblach. Najbardziej pożądanym benefitem okazał się rozszerzony pakiet opieki medycznej. Przez 51,4 proc. ankietowanych został on uznany za najbardziej atrakcyjny. Na drugim miejscu znalazł się samochód służbowy do użytku prywatnego - 34,1 proc. Na trzecim - opieka stomatologiczna (19,9 proc.).

Zdjęcie

  /wynagrodzenia.pl
 
/wynagrodzenia.pl

Finansowanie świadczeń dodatkowych

75 proc. menedżerów jest skłonnych do współfinansowania świadczeń, jeśli pakiet ich benefitów poszerzyłby się.

Osoby zajmujące stanowiska kierownicze również są bardziej skłonne przeznaczać wyższe kwoty na benefity niż ogół pracowników.

Zdjęcie

  /wynagrodzenia.pl
 
/wynagrodzenia.pl

Najwięcej respondentów (37 proc.) otrzymuje benefity o wartości przekraczającej 800 zł miesięcznie. Świadczenia, których miesięczna wartość przekracza 200 zł, otrzymuje 23 proc. pracowników.

Zdjęcie

  /wynagrodzenia.pl
 
/wynagrodzenia.pl

Satysfakcja z benefitów

Poziom zadowolenia z oferowanych benefitów wśród kierowników jest wysoki. 5 proc. respondentów odpowiedziało, że są zdecydowanie zadowoleni, natomiast 67 proc. jest raczej zadowolonych z pakietu świadczeń, który otrzymują.

Zdjęcie

  /wynagrodzenia.pl
 
/wynagrodzenia.pl

Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2018

Karolina Jurczak
Sedlak & Sedlak

Artykuł powstał na podstawie badania "Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2018 roku", przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. Wzięły w nim udział 644 osoby zajmujące stanowiska kierownicze. Respondentów pytaliśmy o otrzymywane i pożądane benefity, ich wartość oraz poziom satysfakcji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:benefit
POLECANE zwiń