Świadczenia dodatkowe - oczekiwania vs. rzeczywistość

Aż 96 proc. pracodawców przyznaje, że oferuje swoim pracownikom pakiety świadczeń dodatkowych - wynika z badania "Polityka świadczeń dodatkowych w 2014 roku" przeprowadzonego wśród pracodawców o wysoko rozwiniętej kulturze organizacyjnej. Jednocześnie niespełna połowa tych pracodawców (43 proc.) deklaruje, że bada zadowolenie pracowników z wdrożonych programów świadczeń. Powstaje zatem pytanie, czy benefity, które firmy oferują pracownikom, pokrywają się z oczekiwaniami i potrzebami pracowników?

Badanie "Polityka świadczeń dodatkowych w 2014 roku" wskazuję, iż zdecydowanie najpopularniejszym benefitem oferowanym przez firmy są szkolenia i kursy zawodowe. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się kolejno podstawowa opieka medyczna i szkolenia językowe. Zajęcia sportowe uplasowały się na 5. miejscu (tabela 1.).

Nieco inne są oczekiwania pracowników. Z badania "Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2014 roku" przeprowadzonego wśród pracowników wynika, że najbardziej oczekiwanym benefitem są zajęcia sportowe. Pracownicy bardzo chętnie skorzystaliby również z podstawowej opieki medycznej.

Co ciekawe, na trzecim miejscu w rankingu najbardziej oczekiwanych świadczeń znalazła się specjalistyczna opieka medyczna, która nie została uwzględniona zestawieniu najpopularniejszych benefitów oferowanych przez firmy. Szkolenia i kursy zawodowe, które proponuje pracownikom najwięcej firm znalazły się dopiero na 5. miejscu w rankingu świadczeń oczekiwanych przez pracowników (tabela 2.).

Kinga Tapa
Sedlak & Sedlak


rynekpracy.pl
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »