Stworzenie dobrego CV to dla wielu Polaków ciągle spore wyzwanie

Czwartek, 30 listopada 2017 (06:00)

Przeciętnie kilka, kilkanaście sekund poświęca rekruter na analizę jednego CV. Dlatego tak ważne jest, aby zawarte w nim informacje jak najmocniej przykuły uwagę czytającego. Co powinno wysuwać się na pierwszy plan?

Stworzenie dobrego CV to dla wielu Polaków ciągle spore wyzwanie /infoWire.pl

Doświadczenie dalej w cenie

Jak wynika z badania firmy rekrutacyjnej Emplocity, rekruterzy, czytając CV, zwracają uwagę przede wszystkim na doświadczenie zawodowe. Większość z nich szuka informacji o wykonywanych obowiązkach (71 proc.) i latach pracy w zawodzie (68 proc.). Nieco mniejszą grupę osób interesuje długość zatrudnienia na ostatnim stanowisku (47 proc.).

Informacje o kompetencjach miękkich wcale nie tak istotne

Równie ważne są umiejętności. Rekruterzy chcą dowiedzieć się z CV, czy kandydat ma kompetencje techniczne (77 proc.) i jaka jest jego znajomość języków obcych (70 proc.). W mniejszym stopniu zajmują ich informacje o kompetencjach miękkich (31 proc.), ponieważ te można ocenić na rozmowie kwalifikacyjnej.

Reklama

Rekruterzy szukają konkretów

Oprócz tego "rekruterzy bardzo sobie cenią, jeżeli w naszym CV wspomnimy o realizowanych projektach [...]. Warto przede wszystkim napisać, jakiego rodzaju były to projekty, na czym polegały, jak się nazywały i jak długo trwały. Z pewnością istotne będą również konkretne informacje o tym, co udało nam się w ramach tych projektów osiągnąć" - mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Jacek Krajewski, business development manager w Emplocity.

Zdjęcie z imprezy może zdyskwalifikować

Poza tym rekruterzy zwracają uwagę na dołączone zdjęcie. Bardzo ważne jest, aby miało ono charakter biznesowy. Spore znaczenie z punktu widzenia czytającego ma także poprawność językowa tekstu oraz jego odpowiednie formatowanie. Na koniec warto dodać, że dobre CV nie powinno zajmować więcej niż dwie strony formatu A4.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:rekrutacja | cv | praca
POLECANE zwiń