Putin zwalnia tysiące funkcjonariuszy MSW

Wtorek, 20 września 2016 (14:44)

163 tysiące pracowników rosyjskiego MSW straci pracę. Dekret o zmniejszeniu stanu zatrudnienia w samym resorcie i podległych mu organach podpisał prezydent Władimir Putin. Jak informuje rozgłośnia Echo Moskwy, w dokumencie nie ma wyjaśnienia, czym spowodowana jest taka decyzja.

Zdjęcie

Władimir Putin zwalnia tysiące funkcjonariuszy MSW /AFP
Władimir Putin zwalnia tysiące funkcjonariuszy MSW
/AFP

Wśród 163 tysięcy funkcjonariuszy, którzy będą musieli odejść, 700 osób to bezpośrednio pracownicy ministerstwa. Agencja Interfax przypomina, że już trzy miesiące temu Władimir Putin ograniczył maksymalną liczbę pracowników resortu do 1 miliona 68 tysięcy osób, a teraz zmniejszył do niespełna 905 tysięcy.

Wcześniej dziennik "Kommiersant" sugerował, że Władimir Putin chce połączyć wszystkie służby specjalne i policyjne w jeden resort, który tak jak za czasów ZSRR, nosiłby nazwę Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego. Oznaczałoby to odbudowę struktur i potęgi, zlikwidowanego po upadku państwa radzieckiego Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego - KGB. W odpowiedzi na tekst "Kommiersanta", rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że w administracji prezydenta nic nie wiadomo na ten temat.

Reklama

Tymczasem wielu niezależnych komentatorów zwraca uwagę na powstanie w Rosji Gwardii Narodowej oraz konsolidację służb bezpieczeństwa i migracyjnych. W ich opinii ma to związek z przygotowaniami do wyborów prezydenckich w 2018 roku. Chodzi o zwiększenie kontroli państwa nad obywatelem i możliwość sprawniejszego reagowania

Nie ma przepisów, które pozwalają pracownikowi ZUS na wchodzenie do mieszkania /MondayNews

w przypadku ewentualnych rozruchów.


Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:Rosja
POLECANE zwiń