Pracownik nielojalny

Poniedziałek, 28 marca 2011 (06:00)

Do niedawna jeszcze bardzo popularny wzorzec: "jedno życie - jedna posada" powoli trafia do lamusa.

Zdjęcie

51 proc. pracodawców odnotowało straty ze względu na brak odpowiedniego personelu /© Bauer
51 proc. pracodawców odnotowało straty ze względu na brak odpowiedniego personelu
/© Bauer
Pokolenie Y i jego wartości sprawiają, że pracodawcy nie mogą już liczyć na długotrwałą lojalność pracowników, na to, że zostaną w firmie przez cały czas trwania ich kariery zawodowej.

Utalentowany i mobilny

Brak długoterminowego zaangażowania pracowników znacząco odbija się na kondycji firmy i jej sukcesie rynkowym - 51 proc. pracodawców odnotowało straty ze względu na brak odpowiedniego personelu.

Co gorsza, aż 80 proc. z nich uważa, że bardzo trudno jest przyciągnąć utalentowanych pracowników i zatrzymać ich w firmie - wynika z UNIVERSUM Employer Branding Insights 2011 przeprowadzonego wśród 630 pracodawców na całym świecie.

Dlaczego zmieniamy pracę? - perspektywa pracodawcy

64 proc. pracodawców, którzy wzięli udział w ankiecie, przyznało, że ich kluczowi pracownicy przejawiają tendencję do opuszczania firmy dla nowych wyzwań zawodowych, zaś 43 proc. badanych uważa, że głównym powodem odejścia są kwestie materialne.

Rezultaty badania stanowią dobre odzwierciedlenie postawy nowej generacji pracowników, ich skłonności do podejmowania ryzyka, potrzeby osobistego rozwoju i chęci samostanowienia.

Redakcja

Sprawdź: PROGRAM PIT 2010

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:Życie | pracownicy | rezygnacja | praca | firma | kariera
POLECANE zwiń