Pracodawcy reagują na opinie o swojej firmie zamieszczone w sieci

Poniedziałek, 23 kwietnia (06:00)

97 proc. pracodawców czyta opinie na temat swojej firmy w serwisie GoWork.pl, a 71 proc. reaguje na komentarze i podejmuje działania poprawiające sytuację pracowników [1]. Serwis, a przede wszystkim, wchodzące w jego skład forum opiniowe jest narzędziem komunikacji między pracodawcą a pracownikiem. Opinie, których jest już ponad 3 mln, pozwalają dowiedzieć się wiele na temat potencjalnego, przyszłego zatrudniającego.

Zdjęcie

. /Informacja prasowa
.
/Informacja prasowa

Serwis GoWork.pl to źródło opinii o pracodawcach, ale też przestrzeń dialogu pracowników i pracodawców. Odwiedza go ok. 2,5 mln. użytkowników miesięcznie. Część z nich jest klientami firmy GoWork.pl. Prawie 400 osób, które nie tylko korzystają z usług serwisu, ale i są osobami zatrudniającymi w swoich firmach pracowników, wzięło udział w ankiecie przeprowadzonej przez GoWork.pl. Tylko 3 proc. ankietowanych nie czyta opinii na temat swojej firmy w serwisie. Znaczna większość czyli 97 proc. czyta opinie, zaś aż 71 proc. bierze je pod uwagę i reaguje zmieniając sytuację w firmie. Ponad połowa (54 proc.) wchodzi w dialog z pracownikami, odpowiada na ich opinie, mimo że często są negatywne.

Zdjęcie

. /Informacja prasowa
.
/Informacja prasowa

- Wiele firm czytając opinie na swój temat na GoWork.pl rozpoczęło dialog ze swoimi pracownikami. Wierzymy, że pracodawcy usiedli z nimi do stołu i porozmawiali, wspólnie zastanawiając się co mogą zrobić dla poprawy funkcjonowania firmy - mówi Michał Szymański, dyrektor operacyjny w firmie GoWork.pl - Z naszych danych wynika, że 85 proc. osób przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną sprawdza opinie o przyszłym pracodawcy, najczęściej robi to właśnie w serwisie GoWork.pl. Czytają nie tylko opinie byłych lub obecnych pracowników, ale to co pisze sam pracodawca. Dlatego tak ważne jest komentowanie opinii, wchodzenie w dialog z osobami piszącymi o firmie. To pokazuje, że pracodawca jest otwarty na rozmowę, nie boi się krytyki i zależy mu na dobrej atmosferze w firmie - dodaje.

Reklama

Zdjęcie

. /Informacja prasowa
.
/Informacja prasowa

- - - - - -

GoWork.pl jest największym w Polsce serwisem zawierającym opinie o pracodawcach.   


[1] Ankieta przeprowadzona przez serwis GoWork.pl wśród 394 klientów firmy, w terminie od 6.03 do 06.04.


Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:praca | Firma | Polska
POLECANE zwiń