Polska liderem outsourcingu w Europie. Co dalej?

Środa, 24 lutego 2016 (05:58)

Jeśli chodzi o świadczenie usług biznesowych, Polska jest europejskim liderem. To u nas działa najwięcej międzynarodowych firm z branży outsourcingowej. Jak utrzymać tę czołową pozycję?

Zdjęcie

Polska liderem outsourcingu w Europie /123RF/PICSEL
Polska liderem outsourcingu w Europie
/123RF/PICSEL

- W Polsce jest równowaga między kosztem pracy ludzi a ich jakością. Zawsze możemy znaleźć miejsce, które jest tańsze, ale wtedy odbije się to na tej jakości. Tymczasem polscy pracownicy są bardzo mądrzy - wielu kończy uniwersytety - a ich podejście do pracy jest niezwykle pozytywne. To właśnie dzięki temu Polska jest numerem jeden - mówi serwisowi infoWire.pl Romek Lubaczewski z firmy PwC.

Mimo że sytuacja sektora usług biznesowych w naszym kraju jest obecnie bardzo dobra, nie wolno spoczywać na laurach. Aby pozostać europejskim liderem, musimy cały czas się rozwijać. - Na pewno zadaniem dla nas będzie budowa wizerunku Polski jako miejsca, gdzie można bez trudu znaleźć specjalistów, ludzi znających języki i mających umiejętności przydatne w przeróżnych dziedzinach - uważa Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Pomoże to oczywiście przyciągać nowych inwestorów. Nie należy przy tym zapominać o wspieraniu tych firm, które już działają na naszym rynku, tak aby mogły dalej odnosić sukcesy i przyczyniać się do rozwoju polskiej gospodarki.

Polska liderem outsourcingu w Europie. Co dalej? /Dostarczył infoWire.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

POLECANE zwiń