Polowanie na specjalistów

Czwartek, 2 sierpnia 2007 (13:17)

Polski hydraulik nie dotrzymał słowa i wyjechał - pisze "La Repubblica" w artykule na temat poważnych kłopotów na rynku pracy w Polsce. Włoski dziennik podkreśla, że w naszym kraju trwa polowanie na nielicznych pozostałych specjalistów, gdyż większość z nim wyjechała do pracy za granicą.

Zdjęcie

/AFP
/AFP
"Reklamowali Polskę, teraz nie można ich znaleźć" - twierdzi dziennik przypominając polskiego hydraulika z plakatu, który - jak dodaje - "bardziej niż ktokolwiek inny przyczynił się do upadku francuskiego referendum w sprawie konstytucji europejskiej".

Hydraulik deklarujący, że zostanie w domu, "złamał obietnicę i spakował walizki" razem z tysiącami przedstawicieli innych zawodów - zauważa La Repubblica.

Reklama

W rezultacie - czytamy w artykule - Polska znalazła się w kryzysie z powodu braku wykwalifikowanej siły roboczej i specjalistów w różnych dziedzinach. W tym kontekście wymienia się przede wszystkim branżę budowlaną, ale także służbę zdrowia, zwłaszcza brak pielęgniarek.

"I pomyśleć - konkluduje włoski dziennik - że tak jak hydraulik, również polskie pielęgniarki zostały wybrane na bohaterki reklamy Izby Turystyki". Przygotowała ona ich zdjęcie w uwodzicielskiej pozie i z napisem "Polska czeka na Ciebie".

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

INTERIA.PL/PAP
Więcej na temat:dziennik | hydraulik | La Repubblica | polowanie
POLECANE zwiń