Podwyżka płac w PGG. Iskra z Ruchu Marcel może podpalić lont

Sobota, 24 marca (06:00)

Na poniedziałek, 26 marca, zaplanowano negocjacje w sprawie podwyżki płac w Polskiej Grupie Górniczej. Mają w nich uczestniczyć minister energii Krzysztof Tchórzewski i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Zdjęcie

Górnicy chcą więcej zarabiać /123RF/PICSEL
Górnicy chcą więcej zarabiać
/123RF/PICSEL

Cytat

Niezadowolenie pracowników narasta, co widać szczególnie wyraźnie na przykładzie młodych górników. Ci z kopalni Marcel chcą się odłączać od PGG, bo w JSW zarabia się lepiej

Tymczasem niezadowolenie pracowników narasta, co widać szczególnie wyraźnie na przykładzie młodych górników. Ci z kopalni Marcel chcą się odłączać od PGG, bo w JSW zarabia się lepiej.

Niezadowolenie młodych górniczych kadr w głównej mierze przyczyniło się do tego, że już 21 marca doszło do referendum w Ruchu (zakładu) Marcel kopalni zespolonej ROW.

Reklama

Od rana do godziny 22 biorący udział w referendum w Ruchu Marcel górnicy odpowiadali na pytanie, czy popierają odłączenie kopalni ROW od Polskiej Grupy Górniczej.

W referendum uczestniczyło około 64 proc. załogi, która tego dnia była w pracy. Spośród głosujących blisko 94 proc. opowiedziało się za odłączeniem.

Więcej informacji na portalu wnp.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:górnictwo | zarobki | kopalnie
POLECANE zwiń