Nietypowe, ale opłacalne zawody. Zobacz, ile możesz zarobić

Niedziela, 4 stycznia 2015 (07:00)

Jakie oryginalne i deficytowe profesje będą teraz na fali na polskim rynku? Eksperci z InterviewMe wytypowali dla nas pięć nietypowych zawodów, w których można sporo zarobić.

Zdjęcie

Bezpieczeństwo w sieci będzie coraz popularniejszym tematem w instytucjach rządowych oraz firmach obsługujących rozbudowane segmenty klientów /123RF/PICSEL
Bezpieczeństwo w sieci będzie coraz popularniejszym tematem w instytucjach rządowych oraz firmach obsługujących rozbudowane segmenty klientów
/123RF/PICSEL

Inbound Marketing Manager

W odróżnieniu od tradycyjnych form marketingu, które nakłaniają do sprzedaży, inbound marketing zaprasza do interakcji. Jak? Wykorzystuje blogi, angażujące treści na stronie i kampanie w mediach społecznościowych.

Inbound marketing działa silnie na osoby zainteresowane zakupem, a ze względu na ciekawy przekaz dociera też do znacznie szerszej grupy odbiorców. Dzięki rozwojowi e-commerce ta strategia marketingowa zyskuje coraz więcej zwolenników. 

Reklama

Ile możesz zarabiać na tym stanowisku? Sensowny przedział zarobków inbound marketing managera powinien wynosić 8 - 14 000 złotych brutto.

Specjalista ds. zarządzania wiedzą

W jaki sposób zapanować nad wiedzą biznesową zgromadzoną przez duże korporacje? Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu wiedzą pracownicy uczą się od siebie i wzajemnie inspirują.

Koordynator zarządzania wiedzą czuwa, aby pracownicy w odpowiednim momencie otrzymywali rozwiązania wypracowane przez inne osoby np. sposoby radzenia sobie z trudnymi klientami, czy kamienie milowe określonego projektu. Zarządzanie wiedzą doskonale wspiera działania z zakresu HR i komunikacji w firmach, szczególnie tych o dużym rozproszeniu. 

Zarobki specjalisty ds. zarządzania wiedzą mogą oscylować wokół kwoty 7 - 10 000 zł brutto w zależności od specyfiki organizacji i stanowiska.

Architekt Big Data

Firmy oraz instytucje naukowe coraz chętniej analizują dane dotyczące naszego zachowania w sieci. Część osób widzi tu zagrożenie związane z naruszaniem prywatności i szpiegowaniem.

Dla innych jest to znakomita okazja poznania swoich klientów i dopasowania ofert idealnie do ich potrzeb. Ogromna ilość danych, jaką generujemy naszym zachowaniem w sieci, może być porządkowana przez doświadczonych architektów big data. 

Ile mogą zarabiać architekci big data? To funkcja mocno związana z IT, więc zarobki z łatwością będą przekraczać 12 000 zł brutto.

Animator rozrywki seniorów

To kierunek, który będzie rozwijał się ze względów socjologicznych. Nasze społeczeństwo jest coraz starsze, a osoby na emeryturze coraz bardziej aktywne. Jeżeli na emeryturze masz ochotę udać się na imprezę z dj'em i aktywnie spędzić czas, może przydać ci się pomoc takiego animatora. 

Zarobki osób na tym stanowisku mogą wahać się od 4 do 8000 zł brutto w zależności od zakresu obowiązków i form zatrudnienia.

White Hat Hacker

Bezpieczeństwo w sieci będzie coraz popularniejszym tematem w instytucjach rządowych oraz firmach obsługujących rozbudowane segmenty klientów. Haker, który wykorzystuje umiejętności łamania zabezpieczeń w celu ich usprawnienia, to white hat hacker.

Zapotrzebowanie na osoby o tej specjalizacji powinno stale rosnąć ze względu na coraz większe zagrożenia dla danych w sieci.

W Stanach to osoby będące w "15" najlepiej opłacanych zawodów IT. W Polsce powinny liczyć na zarobki od 14 000 brutto wzwyż.

Piotr Sosnowski

2 stycznia 2015

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Forsal.pl