Najbardziej pożądane zawody na rynku pracy

Czwartek, 22 stycznia 2015 (06:00)

Nowoczesne Technologie nie zwalniają tempa rozwoju, co przekłada się bezpośrednio na liczbę ofert pracy publikowanych na monsterpolska.pl.

Zdjęcie

IT niezmiennie liderem ofert pracy /123RF/PICSEL
IT niezmiennie liderem ofert pracy
/123RF/PICSEL

IT niezmiennie liderem


Od października do grudnia 2014 blisko jedna czwarta ogłoszeń (22%) była adresowana do pracowników o profilu IT. Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy ich liczba wzrosła w porównaniu z III kwartałem, o 10%. Pracodawcy poszukiwali przede wszystkim Programistów.


Obsługa Klienta wiceliderem


III i IV kwartał 2014 zaowocował również zwiększonym zapotrzebowaniem na pracowników działów Obsługi Klienta. Liczba ofert pracy na monsterpolska.pl skierowanych do specjalistów tej kategorii stanowiła 18% całej puli, a w porównaniu z III kwartałem ubiegłego roku - zanotowała wzrost o 12%.

Reklama

Oferty pracy dla Ciebie


Sprzedaż notuje 2-krotny wzrost


Na ostatnim miejscu na podium uplasowała się kategoria Sprzedaży wraz ze Sprzedażą detaliczną. Mimo, że popyt na tych specjalistów w ostatnich miesiącach 2014 roku wyniósł 14%, to właśnie w tej kategorii liczba ofert pracy zanotowała największy wzrost w ujęciu kwartalnym.

Top zawody


W ujęciu kwartalnym, najdynamiczniejszy wzrost liczby ogłoszeń na monsterpolska.pl odnotowano w kategoriach - Sprzedaż / Sprzedaż detaliczna, Inżynieria oraz IT / Programowanie. Wzrosło również zainteresowanie na specjalistów działów HR, głównie Rekruterów. Firmy zmniejszyły liczbę rekrutacji na stanowiska związane z administracją oraz marketingiem.

Najbardziej pożądane zawody to Doradca Klienta, Programista oraz Przedstawiciel handlowy. Firmy chętnie zatrudniały również Sprzedawców oraz Inżynierów (liczba ofert w zestawieniu kwartalnym wzrosła 2-krotnie).    

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

 
POLECANE zwiń