Lubimy uderzyć władzę po kieszeni

Wtorek, 24 kwietnia (16:52)

PiS czyta w duszy suwerena. Pomysły na cięcie pensji parlamentarzystów i samorządowców podobają się Polakom - wynika z panelu badawczego Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej". Rzadko kiedy pytania o działania rządzących dają tak jednoznaczne wyniki. Wyraźna jest bardzo wysoka akceptacja dla pomysłów Jarosława Kaczyńskiego.

Zdjęcie

Jarosław Kaczyński, prezes PiS /Stefan Maszewski /Reporter
Jarosław Kaczyński, prezes PiS
/Stefan Maszewski /Reporter

- To reminiscencje z PRL. Ludzie są przekonani, że osoby na stanowiskach nie robią nic, a pewnie jeszcze kradną, więc szkoda im dawać zarobić - twierdzi dr Tomasz Baran z panelu Ariadna. Do tego im dalej od obywatela jest dany urzędnik lub polityk, tym większa chęć obniżenia jego uposażenia. Dlatego za cięciem wynagrodzeń posłów i senatorów jest ponad 75 proc. pytanych, a wójtów - 60 proc. Przy czym w tej ostatniej grupie dwa razy więcej osób niż w przypadku parlamentarzystów uważa, że nie powinno się ograniczać pensji.

- Ludzie może bardziej zauważają pracę, którą wykonują wójtowie na poziomie ich samorządu. Polacy nie mają codziennego kontaktu z politykami na poziomie centralnym czy z osobami z władz spółek Skarbu Państwa - dodaje Tomasz Baran. Wyniki sondażu nie są tak jednoznaczne w kwestii tego, czy pomysł cięcia wynagrodzeń zrekompensuje PiS wcześniejsze sondażowe straty wynikające z nagród w rządzie Beaty Szydło.

Zdjęcie

  /Dziennik Gazeta Prawna
 
/Dziennik Gazeta Prawna

Grzegorz Osiecki

Reklama

24 kwietnia 2018

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na temat:posłowie | zarobki
POLECANE zwiń