Koniec ery nadgodzin

Środa, 9 kwietnia 2014 (06:57)

W 2012 roku polscy pracownicy pracowali przeciętnie niecałe 40 godzin tygodniowo, o około jedną godzinę i 10 minut krócej niż w 2004 roku. Średni czas pracy w pozostałych krajach Unii Europejskiej był znacznie niższy niż w Polsce i wyniósł niecałe 37 godzin w 2012 roku.

Zdjęcie

Redukcję nadgodzin można zauważyć prawie we wszystkich grupach pracowników /123RF/PICSEL
Redukcję nadgodzin można zauważyć prawie we wszystkich grupach pracowników
/123RF/PICSEL

W ostatnich latach można zauważyć spadek popularności pracy w nadgodzinach. Powszechne przekonanie o wyższości pracy w nadgodzinach dawno straciło na znaczeniu i jest coraz rzadziej spotykane zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców.

Ile czasu marnujemy w pracy? Podsumowanie badania Sedlak & Sedlak

Większość z nas przyznaje, że marnuje czas w pracy. Zazwyczaj kiedy nie pracujemy, korzystamy z komputera w celach prywatnych – wynika z przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak przy współpracy z portalem INTERIA.PL. czytaj więcej

Co ciekawe redukcję nadgodzin można zauważyć prawie we wszystkich grupach pracowników, niezależnie od płci, wykonywanego zawodu, charakteru pracy czy statusu zatrudnienia. Zaobserwowane zjawisko niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla zatrudnionych jak i pracodawców. Do najważniejszych z nich należą: lepsza organizacja czasu pracy, zwiększona efektywność, motywacja oraz zachowanie równowagi między życiem prywatnym i zawodowym.

W celu zdobycia bardziej szczegółowych informacji odsyłam do pełnej treści artykułu, opublikowanego na naszym portalu.

Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi.

Maria Jodłowska


Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:nadgodziny | praca w nadgodzinach
POLECANE zwiń