Ile warci są specjaliści i menedżerowie?

Poniedziałek, 31 marca 2014 (07:29)

Specjaliści i menedżerowie mogą już na dzień dobry otrzymać od pracodawcy wynagrodzenie rzędu 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Antal International.

Zdjęcie

Rynek poszukuje specjalistów /© Bauer
Rynek poszukuje specjalistów
/© Bauer

Chodzi o pracowników, którzy w 2013 roku podjęli zatrudnienie w renomowanych firmach, mają minimum 2 lata doświadczenia zawodowego i mogą pochwalić się świetną znajomością rynku. Prezes Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia Artur Skiba zwraca uwagę, że Polska od kilku lat cierpi na niedobór talentów. 

Oferty pracy dla Ciebie

Brakuje kluczowych dla biznesu kompetencji. Jeśli zaś ktoś się nimi wykaże, pracodawcy są gotowi odpowiednio za to zapłacić. Co ciekawe, najwyższe wynagrodzenia oferowane są w zawodach charakteryzujących się największą podażą kandydatów, czyli w zawodach prawniczych, czy menedżerów sprzedaży. Z drugiej strony w tych samych dyscyplinach widoczna jest najsilniejsza konkurencja i najwyższe różnice w kompetencjach. Pracodawcy nie mają więc kłopotu z ilością, ale z jakością. Sami aktywnie poszukują tylko tych najlepszych, wybijających się, potrafiących nadać nowy impet rozwojowi całej firmy.

Reklama

_ _ _ _ _

Niemal 60 proc. młodych ludzi, którzy pięć lat temu pracowali na tzw. umowach cywilnych czy na czas określony, pracuje tak do dziś albo nie ma pracy - alarmuje "Gazeta Wyborcza" na podstawie raportu POLPAN     

Eksperci sprawdzili w 2013 r., co się dzieje z osobami, które w 2008 r. miały niestandardową formę zatrudnienia. Po pięciu latach pracy na umowie cywilnej czy czasowej tylko niespełna 37 proc. ankietowanych zdobyło umowę na czas nieokreślony. 5 proc. przeszło na samozatrudnienie. A pozostali - niemal 60 proc. - pozostawali na umowach cywilnych, czasowych lub wcale nie pracowali (21 proc.).   "Niestandardowe zatrudnienie jest dla wielu pracowników raczej ślepym zaułkiem niż przejściowym etapem na drodze do uzyskania stałej pracy" - twierdzą autorzy raportu POLPAN.


Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

IAR/PAP
POLECANE zwiń