Co piąty rezygnuje z wakacyjnego urlopu

Środa, 29 lipca 2009 (06:00)

Lato to okres wzmożonego ruchu urlopowego. Jak przedstawiają się plany wakacyjne pracujących Polaków? Ile dni wolnych od pracy zamierzamy wykorzystać w sezonie wakacyjnym? Jaka część z nas wcale nie wybiera się w tym czasie na urlop?

Z wyników sondy przeprowadzonej przez portal rynekpracy.pl wynika, że w stosunku do roku ubiegłego ankietowani Polacy dość istotnie skorygowali plany dotyczące letnich urlopów. Więcej niż co piąty - blisko 22 proc., nie wybiera się na urlop w okresie wakacyjnym. W porównaniu do 2008 roku odsetek osób rezygnujących z letniego wypoczynku zwiększył się o 10 punktów procentowych.

Zdjęcie

/rynekpracy.pl
/rynekpracy.pl

Skróceniu uległa także planowana długość pobytu na urlopie. Jeszcze przed rokiem 31,5 proc. respondentów deklarowało, że zamierza spożytkować na ten cel 2 tygodnie. W 2009 roku analogicznej odpowiedzi udzieliło już tylko 23,7 proc. badanych.

Zaplanuj z nami swoje wakacje!

Samoloty, hotele, mapy, autokary, noclegi - wybierasz się na wakacje? Sprawdź ceny!

Z kolei wypoczynek obejmujący okres od 1 do 2 tygodni zapowiedziało około 11,6 proc. respondentów, czyli o blisko 3 punkty procentowe mniej niż w 2008 r. Na zbliżonym poziomie w stosunku do ubiegłego roku utrzymały się deklaracje dotyczące urlopów nie dłuższych niż tydzień czasu. Dla około 16 proc. respondentów wakacyjny urlop potrwa jeden tydzień, a 8,6 proc. zadowoli tylko kilka dni "wolnego".

Reklama

CZYTAJ TAKŻE:

Jak podróżować samolotem?

Gdzie latamy i za ile?

Czy Polacy zmuszeni są odpuścić wojaże?

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:okres | plany | urlop | wakacje
POLECANE zwiń