Brexit: Czy to koniec pracy?

Wtorek, 31 maja 2016 (06:00)

Polacy rozważający emigrację najczęściej wskazują chęć wyjazdu do Niemiec (34 proc.), Wielkiej Brytanii (18 proc.) i Holandii (6 proc.) - wynika z raportu Work Service "Migracje zarobkowe Polaków". Wielka Brytania to drugi najpopularniejszy kierunek wyjazdów naszych rodaków za pracą. Co dla nich może oznaczać referendum?

Zdjęcie

Brexit: Czy to koniec pracy? /123RF/PICSEL
Brexit: Czy to koniec pracy?
/123RF/PICSEL

- Sam Brexit nie ma wpływu na decyzje migracyjne naszych rodaków, ponieważ płaca minimalna zostanie taka jaka jest, wynagrodzenia zostaną na tym samym poziomie, a my głównie po to tam jedziemy. Nie jest dla nas ważne czy paszport, który Polacy mogą dostać będzie miał loga UE. Istotne są dla nas wynagrodzenia i jakość życia - mówi newsrm.tv Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service SA.

W związku z rozważanym przez Wielką Brytanię wyjściem z Unii Europejskiej, zapytano także Polaków o wpływ ograniczenia zasiłków socjalnych w Europie na ich decyzje o wyjeździe z kraju. Wyniki wskazują, że ta zmiana nie ma znaczącego wpływu na decyzję emigracyjne Polaków.

73 proc. badanych twierdzi, że taka reforma nie zniechęci do wyjazdu.

Reklama

Warto jednak zauważyć, że dla 23 proc. Polaków zmiany w zasiłkach mogą spowodować, że pozostaną w kraju.

Szczególnie jest to widoczne wśród kobiet (28,7 proc.), które w większym stopniu niż mężczyźni (19,4 proc.) uzależniają decyzję o wyjeździe od zaplecza socjalnego.

Brexit: Czy to koniec pracy? /newsrm.tv


Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:brexit | praca na Wyspach
POLECANE zwiń