Amerykanie poszukują naszych inżynierów!

Czwartek, 15 marca 2012 (05:00)

Od 100 do 150 inżynierów zatrudni do końca tego roku amerykański koncern z branży energetycznej FMC Technologies w swoim nowotworzonym centrum badań i rozwoju w Krakowie. Pierwsi pracownicy rozpoczną pracę w kwietniu tego roku.

Zdjęcie

Do 150 inżynierów zatrudni do końca tego roku amerykański koncern z branży energetycznej FMC /AFP
Do 150 inżynierów zatrudni do końca tego roku amerykański koncern z branży energetycznej FMC
/AFP
Jak poinformowała w tym tygodniu Elżbieta Klamra, kierownik biura w Krakowie, do pracy poszukiwani są zarówno inżynierowie z doświadczeniem, jak i absolwenci uczelni technicznych, którzy dopiero wchodzą na rynek zatrudnienia.

"Ze względu na dynamiczny wzrost zamówień w obszarze wydobycia ropy spod powierzchni morza, jak i coraz szersze perspektywy rozwoju w tematyce wydobycia gazu łupkowego w Polsce, władze FMC Technologies zdecydowały się na lokalizację centrum R&D w Krakowie"- zaznaczyła Klamra.

FMC Technologies to notowana na nowojorskiej giełdzie firma zajmująca się dostarczaniem rozwiązań technologicznych dla przemysłu energetycznego. Miesięcznik Forbes umieścił ją na 18. miejscu w rankingu najbardziej innowacyjnych firm 2011 roku. Na świecie posiada 27 fabryk zlokalizowanych w 16 krajach i zatrudnia 14,5 tys. osób.

Biznes INTERIA.PL jest już na Facebooku. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z informacjami gospodarczymi

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

POLECANE zwiń