​500 osób, nowe biuro i setki kolejnych miejsc pracy. Luxoft stawia na Wrocław

Poniedziałek, 19 października 2015 (16:11)

Luxoft, jeden z czołowych globalnych dostawców usług ITO (IT Outsourcing), otworzył dziś we wrocławskim kompleksie Green Day nowe, większe biuro. Wejście do nowej przestrzeni to wynik dynamicznego rozwoju firmy we Wrocławiu - Luxoft osiągnął właśnie liczbę 500 zatrudnionych pracowników na Dolnym Śląsku. W ciągu ostatnich trzech miesięcy do wrocławskiego zespołu dołączyło aż 200 informatyków. Jak deklaruje firma, w 2016 r. może on powiększyć się o kolejnych kilkuset specjalistów.

Zdjęcie

Luxoft jest spółką notowaną na NYSE. Zdjęcie z debiutu na nowojorskim parkiecie /&nbsp
Luxoft jest spółką notowaną na NYSE. Zdjęcie z debiutu na nowojorskim parkiecie
/ 

Luxoft, notowany na nowojorskiej giełdzie, jest obecny we Wrocławiu już od ponad 3 lat. Informatycy zatrudnieni na Dolnym Śląsku współpracują z klientami z międzynarodowej branży finansowej m.in. w zakresie IT dla bankowości inwestycyjnej, zarządzania ryzykiem, tworzenia aplikacji mobilnych czy też systemów wymiany danych. Są ważną częścią globalnego zespołu firmy, liczącego 10 000 osób.

- Ostatnie kilka miesięcy to okres bardzo intensywnego rozwoju Luxoft we Wrocławiu. Jeszcze w lipcu zatrudnialiśmy 300 specjalistów, dziś jest nas pół tysiąca i stale rośniemy. Na Dolny Śląsk trafiają coraz bardziej zaawansowane zadania. Nasze projekty realizowane są na globalną skalę i mają wpływ na działalność oddziałów klientów na kilku kontynentach. Wrocław każdego dnia udowadnia, że warto tu inwestować w projekty technologiczne - mówi Bartosz Strożek, Regionalny Dyrektor Luxoft we Wrocławiu.

Reklama

Kolejne biuro we Wrocławiu

Stały rozwój oddziału sprawił, że firma zdecydowała się na powiększenie trzeciego biura, mieszczącego się w budynku Green Day (ul. Szczytnicka). Luxoft zajmie w nim 645 m kw. powierzchni, która pomieści 102 nowe stanowiska pracy. Firma wprowadziła się do kompleksu w lipcu, zajmowała w nim początkowo 210 m2. Nowoczesne biuro jest wyposażone m.in. w pokoje do relaksu z wygodnymi pufami, boksy do pracy zespołowej, dwie kuchnie i pomieszczenie dla matek z dzieckiem. W standardzie każdy pracownik będzie miał do dyspozycji m.in. biurka o regulowanej wysokości. Budynek zlokalizowany jest w sercu miasta, w sąsiedztwie uczelni wyższych. 

Firma działa także w siedzibach w budynkach Heritage Gates (ul. Rzeźnicza) oraz Silver Tower Center (pl. Konstytucji 3 Maja). W tym ostatnim kompleksie, gdzie Luxoft zajmuje trzy poziomy, już w listopadzie br. będzie odbierać kolejne, dodatkowe piętro. 

Rekrutacja: Globalny potencjał, duch start-upu

Na zatrudnienie we wrocławskich centrach Luxoft mogą liczyć informatycy z co najmniej kilkuletnim stażem zawodowym m.in. programiści Java, ale także kierownicy projektów i doświadczeni menedżerowie. Firma rekrutuje także analityków biznesowych, inżynierów wsparcia technicznego czy specjalistów QA.

- Rywalizacja o pracowników w branży IT między firmami jest coraz mocniejsza, ale dysponujemy przekonującymi argumentami. Oprócz wysokich zarobków, nasi specjaliści zyskują coś równie ważnego. Stają się częścią bardzo szybko rozwijających się projektów, w których szanse na awanse są ogromne, nie brak też ciekawych wyzwań zawodowych. Rozwijamy się stale wraz z pracownikami. Tylko w ciągu ostatniego roku Luxoft zwiększył dwukrotnie zatrudnienie w całej Polsce. Realizujemy projekty o skali równej najbardziej znanym markom świata IT, ale nie zatraciliśmy ducha start-upu, który każdego dnia przynosi kolejne możliwości i wyzwania - przekonuje Bartosz Strożek.

Wrocław - mocny punkt na mapie IT

Luxoft wybrał Wrocław jako miejsce do rozwoju m.in. dzięki jego potencjałowi inwestycyjnemu i dostępowi do zdolnych kadr. Miasto stale potwierdza swoją mocną pozycję na globalnej mapie sektora IT, z sukcesem sprawdzając kolejne prestiżowe marki - nie tylko z branży informatycznej. 

- Stały rozwój Luxoft na Dolnym Śląsku to kolejny dowód na ogromny potencjał regionu jako miejsca dla nowoczesnego biznesu - komentuje Łukasz Czajkowski, Dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). - Potwierdza to także najnowszy raport organizacji ABSL. Wrocław stanowi dziś trzecią lokalizację nowoczesnych usług biznesowych w Polsce pod względem liczby zatrudnionych osób. Jest ich już 23 700, z czego duża część to informatycy. Co więcej, między kwietniem 2014 a kwietniem 2015 roku wzrost zatrudnienia w sektorze usług biznesowych we Wrocławiu wyniósł ponad 15 proc. - dodaje Łukasz Czajkowski.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

 
POLECANE zwiń