2500 złotych i szansa na pracę w branży

Poniedziałek, 7 maja (06:00)

Aby zdobyć pracę w branży najlepiej zacząć od płatnego stażu. Do końca maja trwa nabór do Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. Na studentów i absolwentów czeka ponad 100 płatnych, wakacyjnych staży w blisko 30 polskich firmach z wynagrodzeniem nie mniejszym niż 2500 zł.

Polska Rada Biznesu - zrzeszająca właścicieli największych polskich firm - organizuje po raz 15. Program Kariera. To oferta płatnych, wakacyjnych staży zlokalizowanych w całej Polsce. W tym roku 30 firm przygotowało ponad 100 miejsc stażowych. Wśród ofert znajdują się propozycje dla studentów kierunków związanych z inżynierią, ekonomią i finansami, naukami ścisłymi, humanistycznymi i społecznymi. Płatne staże Programu Kariera odbywają się w wakacje i trwają od jednego do trzech miesięcy. Firmy oferują miesięczne wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2,5 tys. zł.

Wśród firm są  znane marki, takie jak Adamed, Bakalland, Erbud, Legia, Polpharma, TVN, Weil oraz wiele innych.

Wzrasta odsetek zatrudnianych stażystów 

Reklama

Pracodawcy coraz mocniej stawiają na perspektywicznych stażystów i coraz chętniej oferują stałe zatrudnienie po ukończeniu praktyki. Dzięki temu student zyskuje większe doświadczenie, a firma szanse na pozyskanie dobrego pracownika. Tylko w ubiegłorocznej edycji Programu Kariera odsetek stażystów, którzy otrzymali ofertę zatrudnienia przekroczył 30 proc.

Dla kogo płatny staż

Program skierowany jest do studentów III, IV i V roku, ale o miejsca stażowe mogą starać się również absolwenci do 30. roku życia. Jak zapewniają organizatorzy, program jest otwarty na każdego. "Wiele osób boi się, że ma za małe kompetencje albo ich kierunek studiów nie pasuje do oczekiwań rynku. Tymczasem dobry staż pozwala w bezpiecznej atmosferze odkryć własne umiejętności i zweryfikować wyobrażenia o danej pracy" - przekonuje dr Małgorzata Durska, dyrektor PRB i wykładowczyni akademicka.

Staż poza miejscem zamieszkania

Wakacyjny, płatny staż pozwala dodatkowo odbyć praktykę poza miejscem zamieszkania czy studiów. Okres wakacji i wynagrodzenie nie mniejsze niż 2500 złotych pozwala studentowi na zmianę miejsca zamieszkania na czas praktyk. Część pracodawców oferuje także pomoc w znalezieniu lokum.

Rekrutacja już trwa

Żeby dołączyć do programu, należy wejść na stronę programkariera.pl, wybrać ofertę stażu, rozwiązać zadanie case study lub przygotować list motywacyjny i wypełnić formularz dla kandydata. Rejestracja trwa do 31 maja. Ale pracodawcy już prowadzą rozmowy z kandydatami, dlatego warto się pospieszyć z rejestracją do Programu. Później firmy prowadzą rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami. Do 30 czerwca pracodawcy przesyłają informacje do osób, które zostały zakwalifikowane na staż.

Centrum Prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Kategoria główna

Więcej na temat:Staże | praca | Polska
POLECANE zwiń