Rekordowe stawki dla specjalistów IT w Krakowie - nawet 700 tysięcy złotych

Badania [1] wskazują, że już w 2020 roku na świecie zabraknie miliona programistów. Co ciekawe, w tej branży liczba miejsc pracy rośnie równie szybko jak zarobki, dlatego to pracownicy zaczynają dyktować warunki. Również polscy programiści, cenieni na całym świecie jako solidni specjaliści, coraz częściej decydują się na pracę zdalną, aby pracować dla największych firm za amerykańskie stawki. Już niedługo w Krakowie start-up Crossover, zrzeszający pracowników z całego świata, wybierze najlepszych programistów, oferując im pensję w wysokości 700 tys. zł rocznie!

IT to jedna z najszybciej rosnących branż na świecie. Zwiększająca się ilość miejsc pracy i coraz mniejsza ilość specjalistów sprawiają, że w tym sektorze już od kilku lat króluje rynek pracownika. Na korzystne propozycje mogą liczyć między innymi polscy specjaliści, których doświadczenie i wysoka efektywność pracy cenione są przez największe firmy na całym świecie. Dlatego coraz więcej Polaków pracujących w tej branży decyduje się na pracę zdalną - dzięki temu nie musi wyjeżdżać z kraju, a daje sobie szanse na rozwój i lepsze zarobki.

Turniej rekrutacyjny w Krakowie

Pracodawcy, spełniając potrzeby pracowników, coraz przychylniej patrzą na mobilną formę zatrudnienia. Co dziesiąty [2] przedsiębiorca nie zatrudniający jeszcze pracowników w systemie zdalnym planuje w najbliższym czasie umożliwienie takiej formy pracy. Jedną z firm działających w takim modelu jest amerykański Start-up Crossover. Oferuje możliwość pracy zdalnej dla firm z listy Fortune 1000, z dowolnego miejsca na ziemi, w zakresie 40 godzin tygodniowo. Pracownicy rekrutowani są on-line lub w ramach jednodniowych turniejów rekrutacyjnych, podczas których muszą przejść przez szereg testów językowych, branżowych oraz logicznego myślenia. Najbliższy turniej odbędzie się zaraz po największej na świecie konferencji Java - Devoxx, 24 czerwca w Krakowie. Przez jeden dzień rekrutowani będą specjaliści na stanowiska Senior Technical Produkt Manager (w technologi JAVA).

Reklama

- Współpracujemy ze specjalistami ze 100 krajów z całego świata. Polscy specjaliści są w gronie najlepszych, dlatego to już 5 turniej jaki organizujemy w Polsce.  Jak mówią sami pracownicy największą zaletą zdalnej formy zatrudnienia jest wolność miejsca zamieszkania, a także system płacowy, który opiera się na zasadzie standaryzacji wysokości pensji. Pracując w polskich warunkach, albo podróżując po świecie, otrzymujemy amerykańską pensję. Dzięki temu specjaliści mają możliwość pełnoprawnego, długoterminowego zatrudnienia, w przeciwieństwie do freelancingu - mówi Per Markus Törnberg, Country General Manager w firmie Crossover Poland.

- Każdy kto zarejestruje się bezpłatnie na stronie firmy i przyjdzie na turniej rekrutacyjny w Krakowie ma szanse, tego samego dnia otrzymać ofertę pracy z wynagrodzeniem w wysokości 700 tysięcy złotych rocznie. To wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie zarówno na rynku lokalnym małopolski, jak i w skali ogólnopolskiej. Gościem specjalnym krakowskiego spotkania będzie Andy Tryba - CEO Crossover, który opowie o pracy zdalnej również podczas konferencji Devoxx - dodaje Per Markus Törnberg.

Pracuje w USA, mieszkam w Krakowie

Turnieje rekrutacyjne umożliwiające pracę zdalną to odpowiedź rynku na potrzeby nowego pokolenia pracowników, którzy przestają traktować zatrudnienie i wykonywane obowiązki jako sens życia. Nie gonią już za karierą, a coraz częściej pracują, żeby spełniać marzenia i realizować pasje. Dla wielu pracowników to właśnie możliwość pracy w domu czy podczas egzotycznej podróży daje poczucie niezależności i zwiększa zadowolenie z wykonywanych obowiązków, a także ich efektywność i kreatywność.

- W korporacjach pracowałem ok. 10 lat i pewnego dnia powiedziałem sobie dość. W tej chwili pracuje zdalnie przy różnych projektach dla dużych amerykańskich firm. Największą zaletą pracy zdalnej jest to, że jestem panem własnego czasu. Możemy mówić o plusach i minusach takiej pracy, ale ja cenię sobie to, że w ciągu dnia mogę iść pobiegać na wiślane bulwary, czy pójść na spacer z psem. Niedługo wyjeżdżam z rodziną na długie wakacje, na których mam zamiar trochę popracować, ale i solidnie odpocząć - dzięki takiemu modelowi pracy możemy pozwolić sobie na dłuższy wyjazd niż przysłowiowy tydzień nad morzem - mówi Rafał Sontowski, Java Chief Software Architect, pracownik Crossover.

Pracodawcy zaczynają zmieniać zdanie o stanowiskach zdalnych. Jeszcze do niedawna kojarzeni z kawiarnianymi freelancerami teraz z pomocą technologii bardzo często są efektywniejsi niż pracownicy na etacie. Dlatego w dobie trudnego rynku pracownika i brakujących specjalistów coraz więcej pracodawców będzie oferowało zdalną formę zatrudnienia. Spróbować swoich sił można już podczas krakowskiego turnieju Crossover.

- - - - -

Crossover Firma posiada swoje korzenie w Austin w Teksasie. Jako pierwsza na świecie oferuje nowoczesny model pracy przeznaczony dla najbardziej wyspecjalizowanych ekspertów na rynku do pracy przy międzynarodowych projektach. Pracownicy zatrudnieni przez Crossover mają możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca na ziemi, w zakresie minimum 40 godzin tygodniowo, bez konieczności chodzenia do biura. Obecnie firma współpracuje ze specjalistami z 100 krajów i 2328 miast na całym świecie. Od 2015 roku posiada również swoje przedstawicielstwo w Polsce. Country General Managerem firmy w Polsce jest Per Markus Törnberg.

[1] Raport płacowy Sedlak & Sedlak dla branży IT 2016

[2] "Popularność pracy zdalnej wśród polskich przedsiębiorców" ClickMeeting i Obserwatorium Zarządzania


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »