Jak wybrać szkołę językową?

Nauka języków jest ciągle w modzie. Na rynku, jak grzyby po deszczu, pojawiają się coraz to nowe szkoły. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Testy kwalifikacyjne

Osoba, która chce uczyć się języka powinna wpierw sprawdzić, czy szkoła przeprowadza test kwalifikacyjny, pozwalający na zdiagnozowanie poziomu języka i wybranie odpowiedniej grupy. Warto również zwrócić uwagę czy test przeprowadza dydaktyk oraz czy składa się z części pisemnej i ustnej.

Przygotowanie metodyczne nauczycieli

Istotne są kwalifikacje naszych przyszłych nauczycieli, odpowiednie przygotowanie metodyczne, nowoczesne pomoce dydaktyczne, jak np. materiały multimedialne oraz ich dostępność.

Dodatkowym atutem są możliwości praktykowania języka podczas różnego rodzaju dodatkowych zajęć czy spotkań - typu kluby konwersacyjne, wydarzenia edukacyjno-artystyczne. Chodzi przede wszystkim o dostęp do kultury i żywego języka, nie tylko tego podręcznikowego.

Reklama

Kultura szkoły

Atmosfera zajęć, organizacja, jak również "kultura" szkoły odgrywa swoje znaczenie. Oczywiste jest, że o wiele przyjemniej uczęszcza się do klas przestronnych i komfortowych, gdzie można się zrelaksować. Przydatne są biblioteki i czytelnie, gdzie można skorzystać z profesjonalnych podręczników. Reputacja i doświadczenie szkoły świadczą o jej renomie, pokazują, że placówka jest w stanie się utrzymać na rynku i prosperuje z dobrą perspektywą, radzi sobie z konkurencją. Pamiętajmy o tym, że każda szkoła ma swoje metody. Należy je wcześniej poznać i zobaczyć, czy takie sposoby edukacji nam odpowiadają.

Informowanie o postępach

Systematyczna ocena postępów w nauce motywuje nasz entuzjazm do dalszych kroków w uczeniu się. Kiedy jasno jesteśmy poinformowani o swoich mocnych stronach czy brakach, to sprawniej i szybciej przechodzimy do dalszych etapów lub z lepszym efektem nadrabiamy zaległości. Cenne jest indywidualne podejście do ucznia oraz uwzględnienie sposobów rozwijania umiejętności komunikowania się, czyli czy szkoła uczy w czterech obszarach - słuchania, mówienia, pisania i gramatyki.

Można sprawdzić, czy dana szkoła należy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia na rzecz Jakości Nauczania Języka Angielskiego (PASE). Inną gwarancją wysokiego poziomu nauczania jest zrzeszenie w Quality English.

Podchwytliwie niska cena

Nie warto kierować się przy wyborze szkoły niską ceną. Kursy tańsze nie zawsze są dobre, tak samo jak dobra nie musi być bardzo droga szkoła. Niska cena powinna raczej budzić niepokój, ponieważ tanie zajęcia są prowadzone przez niewykwalifikowanych lektorów, np. studentów czy praktykantów.

Z rezerwą podchodź do obietnic typu: ekspresowa nauka angielskiego. W nauce języków nie ma cudów.

Autor: JJ

Kariera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »