Analityk ds. Zarządzania Ryzykiem Kredytowym

  • Branża: Finanse / Ekonomia
  • Lokalizacja: Gdańsk, pomorskie

Zakres obowiązków: udział w projektach mających na celu wdrożenie innowacyjnych produktów kredytowych, budowa i optymalizacja polityki kredytowej dla produktów odnawialnych w linii klientów detalicznych, analizy portfela kredytowego cykliczne i ad-hoc i przygotowywanie rekomendacji na ich podstawie, przeprowadzanie symulacji wpływu zmian w polityce kredytowej na portfel kredytowy, monitorowanie jakości portfela i identyfikacja obszarów podwyższonego ryzyka.

Oczekujemy: wykształcenia wyższego lub w trakcie studiów (preferowane kierunki to informatyka, matematyka, statystyka, analiza danych lub ekonometria), znajomości języka SQL, biegłej znajomości MS Excel, umiejętności analitycznego myślenia, nieszablonowego podejścia do powierzonych zadań, umiejętności rozwiązywania problemów, samodzielności w podejmowaniu decyzji, znajomości języka angielskiego, chęci do nauki i pomysłowości, umiejętności pracy w zespole.

Oferujemy: zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, atrakcyjny system benefitów pozapłacowych, praktyczne wykorzystanie nowoczesnych narzędzi analitycznych takich jak SAS, Oracle, MS SQL, Tableau, ciekawe i rozwijające zadania, „on the job training", pracę z zespołem ekspertów w swojej dziedzinie.