Unilever inwestuje ponad 32 mln euro w rozbudowę fabryki w Bydgoszczy

Unilever inwestuje ponad 32 mln euro w rozbudowę fabryki w Bydgoszczy. Zatrudnienie znalazło ponad 120 pracowników.

Z początkiem września została oficjalnie ukończona największa inwestycja w historii bydgoskiej fabryki kosmetyków i środków czystości firmy Unilever. Dzięki rozbudowie wartej ponad 32 mln euro zakład podwoił swój rozmiar i zwiększył zatrudnienie o kolejne 122 osoby.

Zakończona właśnie inwestycja jest największą w ponad 20-letniej historii zakładu w Bydgoszczy. Jej koszt przewyższył kwotę, za którą Unilever w 1991 roku kupił fabrykę. W ramach rozbudowy powiększone zostały wydziały pakowania i przechowywania gotowych produktów. Zainstalowane zostały m.in. nowe mieszalniki połączone z nowoczesnymi liniami pakującymi oraz wysokiej jakości paletyzatorami. Powierzchnia budynku fabryki zwiększyła się o 12 608 m kw. Wprowadzone do produkcji w bydgoskiej fabryce marki, takie jak TRESemmé, VO5, Simple, Zwitsal, Glysolid, Fissan, Neutral, St. Ives, trafią na europejskie i światowe rynki.

Reklama

- Skala tej inwestycji jest kolejnym dowodem na to, że Unilever postrzega Polskę jako niezwykle atrakcyjny rynek. Zakończona rozbudowa to następny krok na naszej drodze do prowadzenia zrównoważonego biznesu. Co więcej, fabryka w Bydgoszczy jest doskonałym, lokalnym przykładem dynamicznie rozwijającego się zakładu, realizującego ambitne cele postawione przez wdrażany przez Unilever plan "Życie w sposób zrównoważony" - mówi Harm Goossens, prezes Unilever Polska.

Inwestycja w Bydgoszczy niesie ze sobą również wiele korzyści dla lokalnego biznesu. Przy rozbudowie zakładu korzystano z usług i produktów ponad 90 firm zewnętrznych. Głównym wykonawcą inwestycji była bydgoska firma PROMONT.

- Nasz zakład jest teraz niemal dwa razy większy, niż przed rozbudową. Przeprowadzona inwestycja dowodzi jak ważnym ośrodkiem produkcyjnym w skali światowej jest bydgoska fabryka. Ten sukces to zasługa profesjonalizmu i zaangażowania całego zespołu w połączeniu z efektywnym wykorzystywaniem najnowszych technologii i międzynarodowych doświadczeń - mówi Marek Głowski, dyrektor fabryki w Bydgoszczy.

Fakty i liczby dotyczące rozbudowy fabryki w Bydgoszczy

  • 10 nowych linii produkcyjnych
  • 122 nowych pracowników
  • 582 nowe produkty
  • 300 nowych receptur
  • 2000 nowych opakowań
  • 360 nowych surowców
  • 52 nowych dostawców

Fabryka w Bydgoszczy

Fabryka w Bydgoszczy jest jedną z najszybciej rozwijających się fabryk Unilevera na świecie w kategorii środków do pielęgnacji ciała i włosów. W zakładzie produkcyjnym, który zatrudnia dzisiaj 640 pracowników, wytwarzane są produkty znanych i cenionych na całym świecie marek, takich jak: Dove, Timotei, Clear, Vaseline, Simple czy VO5. Prawie 90 proc. obrotu fabryki stanowi eksport. Produkty fabryki wysyłane są do 29 krajów świata. W ostatnich latach w fabryce przeprowadzona została modernizacja ogrzewania mieszalników i systemu ogrzewania w magazynie surowców i opakowań. Dzięki temu udało się obniżyć emisję CO2 o kilkadziesiąt ton w skali roku. Zainstalowano również energooszczędne oświetlenie oraz przeprowadzono kampanię edukacyjną wśród pracowników mającą na celu zwiększenie ich wiedzy o nawykach korzystnych dla środowiska. Fabryka w ramach programu "Zero Landfill - zero odpadów na składowiska" nie przekazuje już odpadów na składowiska śmieci.

Unilever

Firma Unilever jest jednym z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i środków czystości pod znanymi markami, takimi jak: Algida, Axe, Cif, Delma, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Rama, Rexona, Signal czy Timotei. Jej produkty są obecne w 7 z 10 gospodarstw domowych na całym świecie. Codziennie korzystają z nich ponad 2 miliardy ludzi. W 2012 r. Unilever osiągnął globalny przychód ze sprzedaży w wysokości 51,3 mld euro. W Polsce firma jest obecna od 1991 r. i posiada 22 znane i cenione marki. Unilever jest właścicielem czterech fabryk w Polsce: w Baninie koło Gdańska (produkcja lodów), Bydgoszczy (kosmetyki i środki czystości), Katowicach (margaryny i herbaty) oraz w Poznaniu (produkty kulinarne i dressingi). Oprócz tego mieszczą się tutaj: Centrum Magazynowania i Dystrybucji w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Badań i Rozwoju w Poznaniu oraz Centrum Operacyjne w Katowicach. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »