Ponad 200 nowych miejsc pracy – wkrótce otwarcie 10. centrum dystrybucyjnego Lidla w Kałuszynie

W Kałuszynie na Mazowszu powstaje 10. centrum dystrybucyjne Lidl Polska. Otwarcie zaplanowano na I kwartał 2019 roku, natomiast wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego budynku, zawiśnie już 6 września. Zatrudnionych zostanie tutaj ponad 200 osób.

10. centrum dystrybucyjne Lidla w Kałuszynie, to dla firmy innowacyjny krok w stronę rozwoju sieci. Nowa inwestycja będzie największą w kraju spośród wszystkich obiektów magazynowych Lidl, a jednocześnie jest to pierwszy tego typu obiekt w portfolio Lidl w Europie i w USA. Zaimplementowano tu pilotażowy projekt budowy częściowo dwukondygnacyjnego magazynu modularnego. Parter hali ma powierzchnię użytkową ponad 43 000 m2, z kolei piętro to ponad 14 000 m kw., w tym 2300 m kw, przeznaczono na część administracyjną.

- Dzięki dogodnej lokalizacji, magazyn w Kałuszynie pozwoli na rozwój sieci we wschodniej części kraju. Nowa infrastruktura logistyczna Lidla wesprze zaopatrzenie sklepów zlokalizowanych na terenie województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Centrum dystrybucyjne w Kałuszynie obejmie swoim zasięgiem przede wszystkim sklepy zlokalizowane w Warszawie i jej najbliższej okolicy - podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, communications manager Lidl Polska.

Reklama

Nowe miejsca pracy i benefity

Pracę znajdzie tu około 220 osób. Pracownicy zatrudnieni będą na stanowiskach związanych z obszarem przyjęcia towaru, komisjonowaniem, wysyłką towaru i utylizacją oraz na stanowiskach administracyjnych i kierowniczych. Część stanowisk jest już obsadzona, na część rekrutacje trwają. Pracą w nowobudowanym centrum zainteresowani są między innymi mieszkańcy Kałuszyna i okolic.

Lidl obejmuje wszystkich nowych pracowników odpowiednimi do ich zakresu obowiązków szkoleniami - zatem wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe są ważne, ale firma jest również otwarta na osoby stawiające pierwsze kroki w danym obszarze, gotowe do podjęcia nowych wyzwań. Lidl oferuje stanowiska zarówno w pełnym jak i niepełnym wymiarze godzin.

Lidl jest firmą stawiającą na rozwój zawodowy pracowników, dlatego ponad połowę kadry nowego centrum dystrybucji stanowią pracownicy wyłonieni w drodze awansu wewnętrznego. Pracownicy ci posiadają wieloletnie doświadczenie w strukturach Lidl Polska i zostali przygotowani do pełnienia nowych obowiązków. Pozostała część kadry to osoby z rynku z cennym doświadczeniem logistycznym, co gwarantuje świeże spojrzenie na procesy logistyczne w najnowszym centrum dystrybucyjnym Lidl w Polsce. Wszystkie te osoby cały czas się rozwijają prowadząc działy i sekcje w już funkcjonujących magazynach Lidl w Polsce.

Ekorozwiązania "w trosce o lepsze jutro"

Szczególną uwagę podczas realizacji projektu zwrócono na rozwiązania ekologiczne - budynek ma techniczne możliwości wdrożone na etapie projektowania i realizacji umożliwiające ubieganie się o certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Do tej pory już dwa spośród obiektów magazynowych Lidla uzyskały ten certyfikat - Centrum Dystrybucyjne Lidl w Bydgoszczy oraz w Będzinie.

W Kałuszynie zastosowano, między innymi:

*         odzysk ciepła z instalacji chłodniczej, która w Kałuszynie jest napełniona wyłącznie naturalnym czynnikiem - amoniakiem, który, w porównaniu z powszechnie stosowanymi syntetycznymi czynnikami chłodniczymi (freonami), ma zerowy wpływ na zubożenie warstwy ozonowej (tzw. efekt cieplarniany). Oznacza to, że dzięki zastosowaniu specjalnych instalacji w magazynie Lidla wykorzystuje się ciepło odpadowe produkowane podczas procesu chłodzenia do celów grzewczych - jest to nie tylko rozwiązanie proekologiczne, ale również ekonomiczne, pozwala na obniżenie rachunków za gaz o ponad 60%.

*         odzysk energii cieplnej z powietrza wywiewanego.

*         oświetlenie typu LED, które jest standardem w magazynach sieci. W porównaniu do tradycyjnych świetlówek, oświetlenie LED generuje oszczędności na poziomie 50% dając przy tym ten sam efekt świetlny.

*         zainstalowano panele fotowoltaiczne, z których będzie produkowana energia elektryczna na potrzeby magazynu.

*         własne ujęcie wody zlokalizowane na działce, które zostanie wykorzystane do celów technologicznych. Z kolei do celów sanitarnych i do podlewania terenów zielonych sprawdzi się system wody szarej, czyli wody zebranej z opadów.

Otwarcie zaplanowano na I kwartał 2019 roku, natomiast wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego budynku, zawiśnie już na początku września.

Opr. KM

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »