Brexit: Czy to koniec pracy?

Polacy rozważający emigrację najczęściej wskazują chęć wyjazdu do Niemiec (34 proc.), Wielkiej Brytanii (18 proc.) i Holandii (6 proc.) - wynika z raportu Work Service "Migracje zarobkowe Polaków". Wielka Brytania to drugi najpopularniejszy kierunek wyjazdów naszych rodaków za pracą. Co dla nich może oznaczać referendum?

- Sam Brexit nie ma wpływu na decyzje migracyjne naszych rodaków, ponieważ płaca minimalna zostanie taka jaka jest, wynagrodzenia zostaną na tym samym poziomie, a my głównie po to tam jedziemy. Nie jest dla nas ważne czy paszport, który Polacy mogą dostać będzie miał loga UE. Istotne są dla nas wynagrodzenia i jakość życia - mówi newsrm.tv Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service SA.

W związku z rozważanym przez Wielką Brytanię wyjściem z Unii Europejskiej, zapytano także Polaków o wpływ ograniczenia zasiłków socjalnych w Europie na ich decyzje o wyjeździe z kraju. Wyniki wskazują, że ta zmiana nie ma znaczącego wpływu na decyzję emigracyjne Polaków.

Reklama

73 proc. badanych twierdzi, że taka reforma nie zniechęci do wyjazdu.

Warto jednak zauważyć, że dla 23 proc. Polaków zmiany w zasiłkach mogą spowodować, że pozostaną w kraju.

Szczególnie jest to widoczne wśród kobiet (28,7 proc.), które w większym stopniu niż mężczyźni (19,4 proc.) uzależniają decyzję o wyjeździe od zaplecza socjalnego.


newsrm.tv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »